Vaikai kviečiami dalyvauti eko dizaino konkurse „Kita forma“

eko dizaino_konkursas_vaikamsPrasidėjus naujiems mokslo metams, Lietuvos vaikai vėl kviečiami pajusti ryšį tarp kūrybiškumo ir ekologijos  bei dalyvauti jau penktajame eko dizaino konkurse „Kita forma“. Konkursas tęsis iki lapkričio 10 dienos, o geriausi darbai bus eksponuojami parodų centre „Litexpo“.

Konkurso „Kita forma“ idėja – parodyti, kaip dar kartą panaudoti senus, atsibodusius daiktus, medžiagų likučius, ir leisti suprasti, jog kūrybos procesas gali tapti puikiu laiko praleidimu, o sukurti darbai – gražia interjero detale ar aksesuaru. Šis konkursas yra ne tik proga išlaisvinti savo kūrybinį potencialą, bet ir puiki edukacinė priemonė, galinti įtraukti vaikus į gamtai draugiško gyvenimo būdo ugdymą.eko dizaino_konkursas_vaikams_flomasteriai

„Penkerius metus rengdami šį konkursą, siekiame stiprinti vaikų ekologinį sąmoningumą, skatinti juos suvokti vartotojiškumo padarinius ir priimti gamtą tausojančius sprendimus, parodyti, jog žaliava kūrybai gali tapti bet kas. Džiugu, kad kiekvienais metais sulaukiame vis didesnio dalyvių aktyvumo, o atsiunčiamų darbų kokybė gerėja,“ – sako VšĮ „RV Agentūra“ direktorė Vaida Griškevičienė.

Šių metų konkurso „Kita forma“ ambasadorius yra Simas Sonkinas, žinomas riedlentininkas, ciklinės gamybos Lietuvoje šalininkas, kuriantis stilingus aksesuarus iš naudojimui nebetinkamų riedlenčių. Jis teigia, jog šio konkurso misija, žvelgiant iš verslininko pozicijos, yra dar platesnė  vaikams suteikiama proga sukurti daiktą, kurio gali prireikti kitam žmogui, ir jis norės jį nusipirkti.

„Savo veiklą pradėjau nuo paprastų dalykų, kurių išmokau pats. Manau, kad to pasiekti gali kiekvienas.

eko dizaino_konkursas_vaikams_kateOriginalios idėjos turi perspektyvą išsivystyti į verslą ar tapti hobiu suvienijančiu bendruomenę“, – sakė Simas.

Siekiant, kad sąžiningai konkuruoti galėtų kiekvienas dalyvis, konkursas suskirstytas į keturias amžiaus kategorijas: ikimokyklinio amžiaus vaikai, 1-4 klasių, 5-8 klasių ir 9-12 klasių mokiniai.

Kiekvienoje kategorijoje įsteigta po vieną prizinę vietą, kuria bus apdovanotas originaliausias, inovatyviausias, pritaikomiausias, labiausiai išbaigtas ir gražiausiai pristatytas kūrinys.

Geriausius darbus išrinks komisija, o jų autoriai bus apdovanoti lapkričio 24 dieną parodų centre „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Vaikų šalis“.

„Prie konkurso prisidedame nebe pirmus metus. Kaskart pamatęs, kokiomis idėjomis pasipuošia šio konkurso dalyvių darbų paroda, suprantu, kaip svarbu turėti nenuobodžių būdų pateikti informaciją vaikams. Užtenka žengti pirmą žingsnį, ir vaikai patys noriai imasi iniciatyvos“, – pastebėjimais dalijosi konkurso komisijos narys, VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktorius Rapolas Liužinas.

Parodos svečiai turės galimybę ne tik stebėti apdovanojimų ceremoniją, bet ir patys išbandyti eko dizainą kūrybinėse dirbtuvėse, sužinoti naudingos informacijos apie antrinį panaudojimą ir kitą VšĮ „RV Agentūra“ plačiai vykdomą veiklą.

Konkurso darbai bei idėjos priimami iki 2017 m. lapkričio 10 dienos, užpildžius dalyvio anketą adresu https://goo.gl/forms/g3z1wSAotN74kEPC3

Daugiau informacijos apie konkursą ir projektus – www.rvagentura.lt bei „Facebook“ paskyroje „Kita forma“.