Vaikai mokėsi išgirsti pavasario pranašus

DSCN2075Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos miesto filialas pakvietė skaitytojus į smulkiosios tautosakos rytmetį „Čiulba ulba ūbauja”. Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirtas renginys visus įsuko į paukščių pasaulį.

Bibliotekininkė Virginija Degutienė pristatė Ventės ornitologijos stoties direktoriaus Vytauto Jusio fotografijų parodą „Pavasario giesmininkai parskrido”. Ji supažindino vaikus su paukščiais, papasakojo apie ornitologo pomėgį paukščiams, jo kantrybę išlaukti momento, kad galėtų įamžinti pavasario giesmininką fotografijoje.

Šilutės Žibų pradinės mokyklos mokytoja Rita Kriščiūnienė pakvietė moksleivius dalyvauti viktorinoje, kurios užduotys buvo sudarytos pagal Selemono Paltanavičiaus knygą „Lietuvos paukščiai. Paklausyk, ką jie sako”. Ši knyga yra įgarsinta ir renginio dalyviai, išgirdę čiulbuonėlio giesmę, turėjo atspėti, koks paukštis gieda. Nelengvai sekėsi įvardyti paukščius, pasirodo, dar daug teks skaityti apie juos. Labiausiai sekėsi atpažinti tuos sparnuočius, kuriuos dažniausiai matome ir girdime, o miško paukšteliai dar daug kam mažai žinomi.

Vaikai klausėsi nuotaikingos kompaktinės plokštelės „Čiulba ulba ūbauja”, deklamavo eilėraščius apie paukščius, dainavo dainas, minė mįsles. Moksleiviai skirstėsi praturtėję žiniomis apie margą paukščių gyvenimą.