Vaikai mokėsi rūpintis paukšteliais

GILIUKAI 2Šilutės lopšelio – darželio „Gintarėlis“ „Giliukų“ grupės pedagogai ir ugdytiniai nuo 2015 metų vykdo ilgalaikį projektą „Paukšteliai – mūsų draugai“, kuriuo siekia supažindinti ugdytinius su Lietuvoje gyvenančiais paukščiais, suteikti žinių apie jų gyvenimą bei prisitaikymą prie metų laikų.

Kad patenkintume vaikų smalsumą, informacijos ieškojome įvairiuose šaltiniuose, vaikams skaitėme grožinės literatūros kūrinėlius, mokėme eilėraščių, dainelių, žaidėme žaidimus, minėme mįsles, o įgytas žinias bei patirtus įspūdžius perteikėme per meninę veiklą. Ugdytiniai mokėsi mylėti, globoti, rūpintis paukšteliais žiemą.

Kadangi viena iš prioritetinių įstaigos 2016 m. veiklos krypčių yra ir šeimos partnerystės vystymas, dalyvauti projekte buvo pakviesti ir ugdytinių tėveliai. Jie padėjo vaikučiams gaminti lesyklėles paukšteliams, geranoriškai įsijungė į veiklą. Į projektą įsitraukė ir keletas kitų įstaigos grupių.

Galutinis rezultatas buvo nuostabus: turėjome daug puikių lesyklėlių, daug įdomių kūrinių. Vaikai pasijuto svarbūs projekto dalyviai, patyrė daug džiugių emocijų. Norėdami padėti paukšteliams žiemą ir juos stebėti, dalį lesyklėlių pakabinome įstaigos teritorijoje. Kūrybiškiausias lesyklėles atrinkome ir vasario 4 dieną Šilutės pedagogų švietimo centre surengėme lesyklėlių parodą, kuri truks visą vasario mėnesį.