Vaikai mokėsi suprasti nereginčiųjų dalią

baltosios lazdeles diena rusnes pagrindinejeSpalio 15-ąją Rusnės specialiojoje mokykloje tiflopedagogė Alma Nausėdienė, ugdanti neregius ir silpnaregius vaikus, surengė tradicinę popietę „Pabūkime kartu“, skirtą Pasaulinei Baltosios lazdelės – aklųjų ir silpnaregių dienai paminėti. Parodą aplankė ir Rusnės specialiosios mokyklos vaikai, ir Rusnės pagrindinės mokyklos pradinukai.

Mokyklos salėje surengta tiflopedagoginių priemonių, skirtų regėjimo negalią turintiems vaikams, parodėlė. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo Brailio abėcėlę, didinamuosius stiklus, „kalbančius“ prietaisus: termometrus, laikrodžius, virtuvės svarstykles, elektroninius skaičiuotuvus bei išmanųjį telefoną.

Visus pradžiugino ir rudens gėrybių parodėlė.

Popietės dalyviai sumaniai atsakinėjo į renginį organizavusios tiflopedagogės klausimus apie tai, kas labiausiai kenkia akims, kaip saugoti regėjimą. Atlikę nurodytas užduotis jie įsitikino, kad labai sunku būti nereginčiu, suprato, kam reikalinga baltoji lazdelė ir kodėl ji vadinama didžiausia nereginčiųjų pagalbininke.

Vaikai išgirdo ir daug liaudies patarlių apie akis ir regėjimą: „Aklas aklą netoli tenuves“, „Akys – sielos veidrodis“, „Tos pačios akys verkia, tos pačios juokiasi“ ir pan.

Visi renginio dalyviai apdovanoti prizais ir saldumynais.

A.Nausėdienės iniciatyva, Rusnės specialiojoje mokykloje, kad silpnai matantiems vaikams būtų saugiau, ant laiptų jau užklijuotos įspėjamosios juostos.