Vaikai su judesiu mokėsi įveikti visas krizes 

Visa Lietuva kartu su Europa rugsėjo 16-22 dienomis minėjo Europos judumo savaitę. Šiemet ši tema labai svarbi, nes pamini sunkumus, kuriuos Europa, kaip ir visas pasaulis, patyrė per COVID-19 pandemiją. Tačiau ši sveikatos krizė ne tik kelia sunkumus, bet ir suteikia galimybių. 

Lopšelio - darželio „Žibutė“ vaikai, visą savaitę, kasryt prieš pusryčius lauke mankštinosi, vaikščiojo darželio teritorijoje ir kaupė žingsnelius.
Džiugu, kad ir švietimo įstaigos operatyviai reagavo į pandemiją, todėl šiemet per Europos judumo savaitę buvo švenčiamas gebėjimas greitai atsigauti. Tai parodė ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokiniai. Jie Europos judumo savaitę surengė akciją „Judu – sveikas esu“. Pagrindinis akcijos tikslas buvo nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ir fizinių gebėjimų paskatinti visus judėti, aktyviai praleisti laiką bei pagerinti fizinę bei psichinę sveikatą.

Švėkšnos pradinukai kartu su visuomenės sveikatos specialiste atliko mankštą.
Net žvarbus vėjas ir lietus švėkšniškiams pradinukams nesutrukdė. 2-3 klasių mokiniai linksmai ir aktyviai tokiu oru bėgo nuo Švėkšnos parko vartų per visą alėją link saulės laikrodžio. Paskui vaikai, pabuvę lauke ir aktyviai pajudėję, sugrįžo į klases. Ten jie kartu su visuomenės sveikatos specialiste atliko mankštą. Po judrių užsiėmimų mokiniai jautėsi žvalesni, darbingi, atidesni, pasirengę vėl mokytis.

Neatsiliko nuo vyresnėlių ir 1 klasės mokiniai, kurie susirinko pradinės mokyklos aktų salėje ir rytinę mankštą pradėjo nuo kvėpavimo pratimų. Vėliau jų laukė šiek tiek ir kūrybiška užduotis – kiekvienas mokinys turėjo galimybę parodyti po vieną sau labiausiai patinkantį mankštos pratimą, kurį turėjo atlikti ir klasės draugai. Tarp visų linksmybių buvo sužaisti itin populiarūs tarp vaikų žaidimai – „Žuvys ir tinklas“, „Stirnų medžioklė“, „Karveliai ir vanagas“. Visi noriai ir aktyviai judėjo, o judriai pamokai pasibaigus mokiniai su šypsena veiduose sugrįžo į klasę.

Švėkšniškiai sako: „Išmokę naujų mankštos pratimų, smagiai pajudėję, galime drąsiai sakyti – aktyviai judėti tikrai sveika!“.

Įveikė trasas, skaičiavo žingsnius

Europos judumo savaitę minėjo ir Šilutės lopšeliai-darželiai.  „Pušelės“ vaikų judumo savaitės tema – „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“. Išsirinkę savaitėje minimą „Dieną be automobilio”, mažyliai aktyviai judėjo, įveikdami trasą su užduotimis. Po tokios pramogos darželinukai buvo kupini įspūdžių, todėl toliau kartu su auklėtojomis lauke tęsė žaidimus.

Smagiai Europos judumo savaitę minėjo ir lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai. Jie visą savaitę kasryt, prieš pusryčius, mankštinosi lauke, vaikščiojo darželio teritorijoje ir kaupė žingsnius. Rugsėjo 22-ąją – „Dieną be automobilio“ – daugiausiai nužingsniavusieji buvo apdovanoti Europos judumo savaitės lipdukais.