Vaikai varžėsi „Sveikų dantukų“ konkurse

dantukai deguciu komandaŠilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras jau ketvirtą kartą prisideda prie visoje Lietuvoje organizuojamo konkurso pradinių klasių vaikams „Sveiki mano dantukai“.

Šilutėje vyko pirmasis konkurso etapas, kurio metu rungėsi 9 komandos iš Šilutės ir rajono mokyklų.

Nugalėtojai – „Silantuko“ komanda iš Degučių pagrindinės mokyklos – laimėjo kelialapį į Gargždus, kur lapkričio 23 d. antrajame konkurso etape susirungs su Klaipėdos apskrities komandomis.

Aktuali vaikų dantų ėduonies problema

Rengdami tokius konkursus vaikams, visuomenės sveikatos biurai visoje Lietuvoje siekia sužinoti pradinių klasių vaikų žinių lygį apie dantis, jų ligas, išvengimo galimybes.

Šilutės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo specialistės Lauros Burbeckaitės teigimu, tokie konkursai yra reikalingi, nes labai paplitusi vaikų dantų ėduonies problema. Pagrindinė ėduonies atsiradimo priežastis yra netinkama priežiūra, todėl vaikai yra skatinami nuolat rūpintis ir prižiūrėti savo dantukus. Stengiamasi išugdyti pradinukų higienos įgūdžius ir apsaugoti juos nuo šios problemos.

Vaikai stebino žiniomis ir išradingumudantukai vainuto komanda

Šiais metais konkurse dalyvavo 9 komandos iš Šilutės pradinės, Šilutės Pamario pagrindinės, Šilutės Žibų pradinės, Saugų Jurgio Mikšo, Traksėdžių, Pašyšių, Degučių ir Katyčių pagrindinių bei  Vainuto vidurinės mokyklų.

Vaikai šiam konkursui ruošėsi jau iš anksto. Jiems padėjo mokytojai ir mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistai.
Konkurso metu vaikams buvo pateikta 16 klausimų apie tai, kaip valyti, saugoti savo dantukus. Vaikai stebino ne tik savo žiniomis, bet ir kostiumais, komandų prisistatymais.

Šiais metais geriausia buvo Degučių pagrindinės mokyklos komanda „Silantukas“, kuri laimėjo kelialapį į antrąjį konkurso „Sveiki mano dantukai“ etapą Gargžduose.

Antrosios vietos laimėtojai – Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos „Pamariečiai“, o trečia vieta džiaugėsi Vainuto vidurinės mokyklos „Voveriukai baltadančiai“.

Komandas stebėjo ir vertino komisija, sudaryta iš Švietimo skyriaus specialisčių, Visuomenės sveikatos biuro darbuotojų.
Visi vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais ir įvairiais suvenyrais.