Vaikai žaidė žaidimą „Knygos kelias“

knygos kelias_pasysiu_biblioteka3„Knyga – plazdantis puslapiais paukštis, kiekvienas gali išmokti jo kalbą. Ir jis taps durimis į pasaulius, į stebuklus, išmokys mylėti, taps draugu. Kada gimsta knyga ir kur? Kas šnibžda žodžius rašytojams, niūniuoja muziką kompozitoriams?.. Kokio dydžio mašina atspausdina knygą ir kokio dydžio ji būna, kol dar jos nesusiuvo? Kuo piešia spaustuvėje mašinos? Taškais?..“ (Sigutė Ach).

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, atsakymų į šiuos ir kitus su knygos istorija susijusius klausimus ieškojo Juknaičių pagrindinės mokyklos Pašyšių skyriaus pradinukai ir ikimokyklinukai su bibliotekininke Danute Adomavičiene.

Bibliotekininkė vaikus supažindino su knygos istorija nuo seniausių laikų. Dalyviai diskutavo apie knygos išliekamąją vertę, iliustracijų meninį lygį, popierių ir šriftus, su mokytojomis L.Stoniene ir G.Šerpytyte ieškojo bibliotekoje storiausios, didžiausios ir mažiausios knygos.

Visus sudomino Kauno apskrities viešosios bibliotekos sukurtas interaktyvus žaidimas „Knygos kelias“. Žaidimas mokomasis, jį žaisdami vaikai sužinojo, kaip būdavo gaminamos knygos, galėjo knygos gaminimo procese dalyvauti patys.

Žaidimas „Knygos kelias“ turi gausybę paaiškinimų ir moksleivių žinias papildo įdomia istorine informacija bei faktais, kurių apie knygas nežino net kai kurie suaugusieji. Žaidimo metu moksleiviai praturtino žodyną, aiškinosi naujų žodžių reikšmes, lavino darbo grupėje įgūdžius, mokėsi kantrumo, susipažino su planšetinio kompiuterio galimybėmis. Tai yra dar vienas būdas mokyti vaikus pamėgti knygą, nuo mažens jie turi žinoti, kad knygos išliekamoji vertė yra labai svarbi.