Vaikams apie dantukus – rimtai, bet linksmai

dantukai saugosSaugų vaikų darželyje visą savaitę vyko renginiai „Sveiki dantukai – linksmi vaikai“. Užsiėmimus vedė ir programą parengė Klaipėdos valstybinės kolegijos odontologinės priežiūros studijų studentės Greta Prozoraitė ir Birutė Arnašiūtė, kuri, beje, kažkada pati lankė šį darželį.

Savaitės renginių svarbiausius akcentus būsimos odontologinės priežiūros specialistės Greta ir Birutė sudėjo į lankstinukus ir skrajutes, kuriuos išdalino darželinukams. Taip šios aktualios temos informacija pasiekė ir vaikų šeimas.

Vyko ne tik pokalbiai, praktiniai užsiėmimai, bet darželinukai dalinosi savo įspūdžiais ir patirtimi apie apsilankymus pas odontologus.  Jaunosios praktikantės pasekė vaikams pasaką apie Ėduoniuką, parodė pamokantį animacinį filmuką apie krokodilą, kuris nevalė dantų.

Vaikai ant didžiulio dantų muliažo su didoku šepetėliu mokėsi taisyklingai valyti dantukus. Merginoms padedant, ugdytiniai surengė spalvingą dantų pastų ir vaikiškų šepetėlių parodą. Po parodos kiekvienas Vabaliukų grupės vaikas demonstravo savo gebėjimą gerai, taisyklingai išsivalyti dantukus.

Visi darželio vaikai tą dieną pasipuošė medaliais „Aš draugiškas dantukams“, kuriuos sukūrė ir įteikė studentės.

Praktikantės Greta ir Birutė paruošė pristatymą „Kas kenksminga, kas sveika dantukams?“, kurį aktyviai komentavo ir savo žinias parodė vyresnieji darželinukai.

Savaitę užbaigė linksma ir spalvinga vaikų piešinių parodėlė „Dantukai, šepetėlis ir pasta – draugai“.

Odontologijos kabinetas ne visada sukelia malonius prisiminimus, ypač vyresnės kartos žmonėms. Nedrąsu šio kabineto duris praverti pirmąkart ir vaikams. Tikėtina, kad po susitikimų darželyje su odontologinės priežiūros studijų studentėmis, vaikai nebijos odontologo ir daug rimčiau prižiūrės dantukus.

Odontologai Vilniuje