Vaikams – pažintis su rašytojomis

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi Lietuvos rašytojų sąjungos narė, rašytoja Zita Gaižauskaitė - Vokietaitienė bei poetė, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos vadovė Dalia Buragienė, leidinio „Gintaro gimtinė“ redaktorė. Susitikime dalyvavo Pamario pagrindinės mokyklos šeštokai, kuriuos atlydėjo mokytojos Jurgita Balčytienė ir Regina Zybartaitė.

Viešnios Šilutės moksleiviams padovanojo knygų ir kartu nusifotografavo.

Susitikimo metu personažas Knyga (Z. Gaižauskaitė) energingai įtraukė dalyvius į skaitymus ir užkrėtė gera nuotaika. Vaikai pateikė klausimų, į kuriuos poetė dažniausiai atsakė eilėmis. Viešnia garsi fenomenalia atmintimi ir visus savo kūrinius skaito mintinai. Poetė pakiliai kalbėjo apie knygas, kurias reikia ne tik skaityti, bet ir liesti, glausti, palietė meilės savo šaknims, tėvynei temą. Z. Gaižauskaitė yra parašiusi ir išleidusi per 30 knygučių vaikams, spaudoje debiutavo 1970 m.

Viešnia į tolimesnius poezijos skaitymus įjungė ir D. Milukaitę – Buragienę, kuri bibliotekai yra dovanojusi ne vieną savo knygą. Poetės kūrybinis bagažas – arti 30 knygų, jos poezijoje apstu gyvenime sutiktų žmonių išgyvenimų, gamtos motyvų. Poetė apdovanota įvairiomis Amerikos lietuvių literatūrinių fondų premijomis, ji ne kartą pristatė savo kūrybą šilutiškiams. Ne viena autorės knyga – duoklė regėjimą praradusiems skaitytojams, kai kurios išleistos Brailio raštu. Poetė jaučia pareigą prisidėti prie neįgaliųjų socializacijos.

Vaikams autorės padovanojo knygų, dalino autografus.