Vaikų gynimo dieną šilutiškius suvienijo TAIKOS glėbys

apsikabinimas visiBirželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – šilutiškiai prisijungė prie pirmą kartą šalyje surengtos pilietinės akcijos ir, susirinkę prie Kultūros ir pramogų centro, apsikabino bei garsiai ištarė žodį TAIKA.

Tokia pilietinė akcija pirmąją vasaros dieną suvienijo ne tik šilutiškius, bet ir kitus Lietuvos miestus. Jų iš viso šiemet dalyvauti užsiregistravo net 50.

Anot iniciatyvos autoriaus, uostamiesčio kompozitoriaus ir prodiuserio Laimono Žiulpos, ne atsitiktinai pasirinkta Tarptautinė vaikų gynimo diena. Būtent ji neša viltį, kad nauja karta užaugs taikesnė, vienas kitą labiau suprantanti. Ši akcija – žmonių reakcija į pasaulinius įvykius Sirijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, ir bendras rūpestis dėl tarpusavio susvetimėjimo. Akcijos prasmė – surasti vienam kitame gerumą, pasidalinti tuo gerumu ir kartu išsiaiškinti, kodėl tie įvykiai vyksta, ar tai nėra mūsų vidinio nusiteikimo atspindys, kad pasaulis – toks susipriešinęs..apsikabinimas taika sokejai

Prasidėjus pilietinei akcijai susirinkusiuosius pasveikino rajono meras Vytautas Laurinaitis. Anot jo, ir pati saulė, tąkart kaitriai švietusi, tarsi simbolizavo, kad taip turi vyrauti ir taika.

„Deja, skambus žodis TAIKA kol kas yra labai sunkiai pasiekiamas. Stebėdami pasaulio šalių istoriją kiekvienąmet pamatysime, kad šio žodžio ne vienoje šalyje labai trūksta“, – sakė meras, linkėdamas, kad apie taiką kalbėtume gerokai dažniau nei iki šiol.

Apie taiką ir jos reikšmę komentavo ir koncerto dalyviai bei žiūrovai. Štai šilutiškis Povilas Skuodas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jam taika reiškia labai daug.

 

Taikos reikia ne tik kariaujančiose valstybėse, bet ir tarp bendraamžių, tai – bendras sutarimas, šilti santykiai, supratingumas, bendruomeniškumas.

O akcijos metu koncertavusi vokalistė Gintarė Muraulaitė iš Vainuto prisipažino, kad jai taika – viena didžiausių žmonijos vertybių. Būtent nuo taikos priklauso, ar mūsų gyvenimas bus saugus, ramus, laimingas, visavertis.
Laukiant akcijos kulminacijos, kuomet visi šilutiškiai, kaip ir kiti šalies gyventojai, 19 valandą apsikabins ir garsiai ištars žodį TAIKA, šiltą koncertą padovanojo jaunieji Šilutės šokėjai, muzikantai ir dainininkai. Koncertavo Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos estrados studija, solistė Gintarė Muraulaitė, Šilutės Pirmosios gimnazijos grupė „Garsas“, šokių kolektyvas „Salūnas“, gatvės gimnazistai „Quattro“ ir šokių klubas „Atėnė“.

Po koncerto visi buvo pakviesti susirasti sau porą ir šiltai bei tvirtai apsikabinti. Po to, suskaičiavę nuo vieno iki trijų, visi garsiai sušuko „Taika“.

Priminsime, kad šį pilietinį projektą globoja nacionalinė UNESCO komisija.

Daugiau nuotraukų „Facebook” albume.