Vaikų ir paauglių poilsį stovykloje prie jūros apmokėjo švedų geradariai

stovyklautojai 08_17Penktadienį dar 27 vaikai ir paaugliai iš visų Šilutės rajono kampelių suvažiavo į Šilutę spindėdami džiaugsmu – jie išvyko į stovyklą prie jūros.

Nemokamą poilsį šiai grupei vaikų ir jaunimo iš vargingiau gyvenančių mūsų rajono šeimų suteikė geradariai iš tolimosios Švedijos. Šilutės – Ljungby draugijos nariai tokią paramą šilutiškių šeimoms teikia kasmet jau bene du dešimtmečius.

Šiemet vasaros pradžioje šios draugijos vadovai ir vėl skyrė šilutiškiams bičiuliams piniginę paramą suorganizuoti poilsį vaikams ir paaugliams, kurių šeimos negali sau to leisti.

Šilutės – Ljungby draugijos narių iš Švedijos parama šilutiškius pradėjo pasiekti prieš du dešimtmečius. Tiesa, tuomet jos užtekdavo poilsiauti nuvežti net pusantro šimto ir dar daugiau vaikų, ir atostogaudavo jie tada po dvi savaites Kintų „Vėtrungės“ poilsiavietėje.

Pastaruosius porą metų jaunieji šilutiškiai atostogauja šalia Klaipėdos esančiose stovyklose prie jūros, nes Šilutės savivaldybės Socialinės paramos skyrius yra sudaręs sutartį su VšĮ „Vaikų poilsis“. Būtent šiai įstaigai švedai rėmėjai tiesiogiai ir perveda pinigus už Šilutės rajono vaikų poilsį. Tiesa, dalį poilsiautojų išlaidų kasmet dengia ir patys šios draugijos Šilutės skyriaus nariai.

Šilutės skyriaus pirmininkas Alvidas Šimelionis sakė, kad šiemet iš viso buvo surinkta 3000 eurų, didžioji dalis lėšų – švedų parama.  

„Labai džiaugiamės, kad vis dar sulaukiame tenykščių bičiulių paramos, kuri yra labai reikalinga daugeliui mūsų krašto šeimų. Jei ne jų geranoriškumas, daugelis tų vaikų tikriausiai negalėtų pamatyti jūros, patirti įvairių įspūdžių ir visaverčiai pailsėti“, – sakė A.Šimelionis. 

Šiemetinė grupė išvyko į stovyklą „Pasaka“, įsikūrusią Giruliuose, vaikų poilsis truks iki rugpjūčio 20 dienos.

Stovyklautojų grupėje – vaikai ir paaugliai iš visų seniūnijų, kuriuos atrinko socialiniai darbuotojai. Tiesa, ne visiems jiems poilsis bus visiškai nemokamas – seniūnijoms buvo nurodyta, jog vienam kiekvienos seniūnijos teritorijoje gyvenančiam vaikui skiriamas nemokamas kelialapis, o antrojo šeimai teks dalinai prisidėti prie savo atžalos poilsio finansavimo. Tad kai kurioms šeimoms tai kainavo po 60 eurų.

Stovyklautojus į uostamiestį išvežė Šilutės senelių globos namų ir „Šilutės vandenų“ bendrovės skirti autobusiukai, juos lydėjo Šilutės skyriaus pirmininkas A.Šimelionis. Pakeliui poilsiautojai užsuko į Švėkšną, iš kur taip pat paėmė vieną stovyklautoją.   

Birželį nemokamai pailsėti prie jūros jau turėjo galimybę septyni rajono vaikai, kurių poilsį finansavo šilutiškis verslininkas Saulius Stankevičius. Tuomet vaikus, kuriems reikalinga tokia parama, atrinko ir pats verslininkas, ir socialiniai darbuotojai.