Vaikų knygos dienos minėjimas su T.Lorenčiene

1 Kintu biblioteka vaiku knygos diena 1eil.muzikos mokyklos aukltiniai 2eil.dramos brelismok.E.RimkuvienT.Lorenienbibliotekinink V.NausdaitŠiais metais Tarptautinę vaikų knygos dieną Kintų bibliotekos skaitytojai su Kintų pagrindinės mokyklos pradinukais paminėjo į svečius pasikvietę tautodailininkę, knygų autorę Teresę Leciūtę – Lorenčienę. Ji pristatė savo naujausią knygą „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame“, kurioje – jos kurtos pjesės, eilėraščiai vaikams, karpinių pavyzdžiai. Knygos viršelį puošia Kintų pagrindinės mokyklos mergaičių nuotraukos.   

Susitikimą smagiomis melodijomis paįvairino Šilutės meno mokyklos Kintų muzikos skyriaus mokiniai Austėja, Deimantė, Vasarė, Ema, Justė, Ąžuolas, Inelda. Juos paruošė mokytoja Asta Rupšauskienė.

   Susirinkusiuosius džiugino ir dramos būrelio „Teatrinė kūryba“ (mokytoja Elvyra Rimkuvienė) spektakliukas, kurio scenarijų prieš 29 metus parašė renginio viešnia T.Lorenčienė. Naujoje jos knygoje taip pat yra atnaujinta ši pjesė. Kaip teigia pati autorė, „vaizdingai ir išraiškingai pamokanti yra tautosaka“, todėl savo pjeses ji kuria pagal įvairias pasakas.

Mažieji aktoriai sužavėjo artistiškumu, o pats spektaklis buvo nuotaikingas ir pamokantis.   Naujausią savo knygą pristatė ir ilgametė autorės kolegė Elvyra Rimkuvienė bei jos auklėtinės. Mergaitės skaitė eilėraščius, o  mokytoja žemaičių tarme perskaitė keletą padavimų iš ankstesnės T.Lorenčienės knygos „Iš kartos į kartą“. Susirinkusieji sužinojo, kaip stintos gavo savo vardą, kaip atsirado Šilutė.

Po renginio visi apžiūrinėjo tautodailininkės karpinius, mažiesiems autorė dovanojo knygų skirtukus, puoštus jos karpiniais.