Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengtas užsiėmimas „Muzikinio pasakojimo dirbtuvės“ su dailininku, knygų vaikams autoriumi Pauliumi Juodišiumi ir debiutuojančiu vaikų rašytoju Virgiu Šidlausku. Tai kūrybingi menininkai, kurie vaikus linksmina šauniomis kūrybinėmis dirbtuvėmis, kartu kuria pasakojimus, personažus, dainuoja, muzikuoja.
Svečiai Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pradinukams užkūrė tikrą pirtį, visus įjungdami į kūrybą. Vaikai su mokytojomis kūrė pasaką, kurios personažai buvo pavadinti nekasdieniškais vardais. Užsiėmimo dalyviai sukūrė Zorgį Dubenkę ir Džimforą Zorgį Dubenkę – auksinių rankų mašinistą, gėrusį skaniausią pasaulyje girą iš tepalo, geros nuotaikos skleidėją, mėgusį kvailioti ir kvatotis. Šis personažas buvo užsidėjęs skrybėlę, apsiavęs arbūzo batus, jo aksesuarai – veržliarakčiai. Tai prieštaringos reputacijos veikėjas – piktokas, bet gebantis būti linksmas bei reikalingas. Pasakojimo pabaigoje Džimforas su visais susidraugauja ir supranta, kad jam gyvenime svarbiausia ne mokslas, obuoliai, o geri draugai.
P. Juodišius mokėsi akmens skulptūros specialybės Telšiuose, nuo vaikystės linkęs kūrybiškai prisiliesti prie būtų ir nebūtų dalykų. Jo interaktyvi knyga „Amarėlio pyragas“ 2006 m. pripažinta geriausia knyga jauniausiems skaitytojams. Įsibėgėjus renginiui pristatyta ir naujausia P. Juodišiaus knyga „Man nereikia tūkstančio varpelių“ – interaktyvi knyga su erdvinėmis iliustracijomis. Joje apstu klausimų apie tai, kodėl svarbu būti kūrybišku ir vengti tradicinio mąstymo, mokoma džiaugtis tuo, ką turime.
V. Šidlauskas 2017 m. debiutavo su knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“. Tai humoristinis pasakojimas, skaitytojus kviečiantis pasinerti į stebuklingą pasaulį. Autorius vaikams rašyti pradėjo įkvėptas dukros gimimo. Kartu su skaitytojais bei pagrindiniu knygos personažu Ulfu jis leidžiasi į kelionę, kurios metu berniuko užduotis – atsikratyti per savo išdaigas įsigytos stebuklingos barzdos. Jam teks apkeliauti ne vieną fantastišką šalį, padedant naujiems draugams įveikti pavojus ir išmokti pripažinti klaidas.
Rašyti atsakymą