Vaikų literatūros klasika – P.Mašioto kūrybos skaitymuose

masioto Traksedziu filialeF.Bajoraičio viešosios bibliotekos filialai bei mokyklų bibliotekos, įsijungdamos į nacionalinę akciją, balandžio 23 dieną surengė Prano Mašioto skaitymus, skirtus vaikų rašytojo, pedagogo ir publicisto 150-osioms gimimo metinėms.

Kaimų ir miestelių bibliotekose susirinkę jaunieji skaitytojai girdėjo ištraukas iš šio rašytojo kūrinių. Ne viena karta užaugo su P.Mašioto rašytomis ar verstomis knygomis, kurios mokė gerumo, buvo pirmieji gamtos, istorijos ir geografijos žinių šaltiniai.

masioto Usenu filialeŠilutės miesto filialo bibliotekininkė Virginija Degutienė į literatūros pamoką pakvietė Žibų pradinės mokyklos ketvirtokus. Kiekvienas iš jų garsiai perskaitė „Senelio pasakų” ištraukėlę ir džiaugėsi įdomia pamoka.

Inkaklių filiale jaunuosius bibliotekos lankytojus su lietuvių vaikų literatūros tėvu P.Mašiotu supažindino bibliotekininkė Daiva Milkerienė. Vaikai vartė spalvingas rašytojo knygeles, akylai klausė pasakų ir patarlių apie vaikus ir mokslą.

Šylių filiale mažieji skaitytojai skaitė P.Mašioto apsakymus „Kai visai mažas buvau”, „Gaidžio giesmė” ir ištraukas iš knygos „Kad greičiau augčiau”.

Katyčių filialo bibliotekininkė Marina Lodusova skaitymus surengė kartu su Katyčių pagrindinės mokyklos biblioteka. Mokyklos literatų būrelio mergaitės, vadovaujamos mokytojos Rasos Jonaitienės, skaitė ištraukas iš knygų. Mokyklos bibliotekininkė Vanda Valaitienė pristatė dokumentikos parodą „Pranui Mašiotui – 150”.

Traksėdžių pagrindinės mokyklos pradinukai su mokytoja Laima Sirtautiene Traksėdžių bibliotekos filiale skaitė „Senelio pasakas” ir „Vaikučių pasakėles”. Mokytoja papasakojo rašytojo biografiją, vyko kūrinių aptarimas.

Usėnų filialas skaitymus rengė kartu su Usėnų pagrindinės mokyklos biblioteka. Pradinukams papasakota apie P.Mašioto indėlį į lietuvių knygos pasaulį, tautinę bei švietimo kultūrą. Aplankyta Usėnų pagrindinės mokyklos biblioteka, vyko rašytojo kūrybos skaitymai.

masioto silutes miesto filiale„Pranas Mašiotas – lietuvių vaikų literatūros tėvas”, – šiais žodžiais Vilkyčių filialo bibliotekininkė Palmyra Jančauskienė pradėjo pasakojimą, skirtą rašytojo 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Vilkyčių pagrindinės mokyklos penktokams lietuvių kalbos mokytoja Birutė Dapkūnienė papasakojo, kuo skiriasi liaudies pasakos nuo literatūrinių, vaikai klausėsi P.Mašioto pasakų iš knygos „Kad greičiau augčiau”.

Ši bibliotekų akcija paskatins vaikus skaityti, ieškoti įvairesnių skaitymo būdų, paragins knygų lentynose susirasti lietuvių vaikų literatūros klasikos kūrinius, neprarandančius aktualumo ir šiandien.

Informavo Žaneta JOKUŽYTĖ, F.Bajoraičio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė