Vaikų piešiniai virto teismų siunčiamais atvirukais

atvirukasNacionalinės teismų administracijos (NTA) organizuotame moksleivių piešinių konkurse „Teismas gina žmones“ geriausiais pripažinti vaikų piešiniai virto teismų kalėdiniais atvirukais, kurie siunčiami Lietuvos ir kitų šalių kolegoms. Vienas jų – ir Saugų pagrindinės mokyklos moksleivės piešinys.

Dauguma šalies teismų pasirinko tokią kalėdinių sveikinimų formą ir skaidria nuotaika, optimizmu, vaikiška fantazija spinduliuojančius atvirukus siuntė vieni kitiems ir kitose institucijose ar šalyse dirbantiems kolegoms. NTA šventinių atvirukui taip pat pasirinko vaiko piešinį –  antrą vietą konkurse užėmusios Martos Kodis darbą.

Anot NTA vadovės Redos Molienės, tai „dar viena proga priminti, kad jaunoji karta – trapi, jautri ir reikalaujanti ypatingo dėmesio bei globos. Iš kitos pusės, vaikai yra labai imlūs naujai informacijai, todėl turėtų būti nuo mažens ugdomi apie pagarbą įstatymams ir kitiems žmonėms. Tokie konkursai – tai tiesiog nedidelė proga visiems tai prisiminti“.

Šių metų birželį startavus konkursui „Teismas gina žmones“, į teismus suplaukė daugiau kaip 200 vaikų piešinių iš skirtingų Lietuvos miestų. Savo darbuose vaikai vaizdavo, kaip jie supranta ir mato teismą. Teismuose buvo organizuojamos piešinių parodos ir atrinkti geriausiai konkurso mintį atskleidusių piešinių autoriai.

Pirmosios vietos nugalėtoja tapo Kretingos Pranciškonų gimnazijos mokinė Gabija Grikštaitė, antroji vieta atiteko Martai Kodis iš Riešės pagrindinės mokyklos, o trečiojoje vietoje liko Monika Jauniūtė iš Šilutės rajono Saugų Jurgio Miško pagrindinės mokyklos.