Vaikų Velykėlės Švėkšnoje

IMG 1275_002Atvelykis, dar kitaip vadinamas Vaikų Velykėlėmis, švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų, aštuntąją dieną po Kristaus  prisikėlimo, užbaigia velykinę savaitę.

VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro filialas Tradicinis amatų centras Švėkšnoje įsijungė į Naisių vasaros organizuojamą „Vaikų Velykėlių“ konkursą. Šis, jau tradicija tapęs, konkursas  puoselėja senas lietuviškas tradicijas, ugdo tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia jungia šeimas.

Balandžio 21 d., 12 val. į Tradicinių amatų centro salę sugužėjo visi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos pradinukai, 1 – 4 klasių mokiniai. Šventė prasidėjo  viktorina. Vaikai atsakinėjo į klausimus apie ką tik praėjusias šventes – Verbų sekmadienį, šv.Velykas ir ateinantį  Atvelykį.

Untitled-1 copyIšsiaiškinus kas yra Atvelykis, prasidėjo Naisių vasaros paskelbto konkurso  „Vaikų Velykėlių“ didžiojo margučio marginimas. Kiekvienas gamino po zuikutį, jam klijavo ausytes, akytes, ūsus bei nosį. Kiti dar nupiešė šypsenėles… Vaikai savo gražiuosius zuikučius tvirtino prie kiaušinio muliažo, kurdami tradicinius vašku dažomų kiaušinių raštus. „Nudažius“ margutį prasidėjo judrūs ir linksmi žaidimai. Visi vaikai susiskirstė į 12 komandų, kurios dalyvavo estafetėse. Kiek juoko buvo  šaukštu nešant  kiaušinį, varžantis, kas greičiau užsiriš šaliką, apsimaus pirštines ir kepurę , perduos kitam kiaušinį ir dar daug kitų.

Šventės pabaigoje išdalintos Naisių vasaros dovanėlės– muzikinio spektaklio diskai „Melagių pilis“.

Dėkojame Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokiniams ir jų mokytojoms už dalyvavimą šventėje ir tikimės jūsų sulaukti ir kitais metais.