Vaikų žaidimų aikštelės laukia smėlio ir remontininkų

zaidimu aiksteleŠilutės Knygnešių kvartale gyvenantys jauni tėvai nerimauja dėl savo atžalų saugumo, mat čia prieš porą metų įrengtos lauko žaidimų aikštelės įrenginiai jau tokios būklės, kad vaikai jais gali ne juokais susižeisti.

Dovaną greitai suniokojo

Į redakciją kreipėsi jaunos Knygnešių mikrorajone gyvenančios mamos, auginančios mažylius. Jos guodėsi, kad nebegali savo vaikų vienų išleisti į kiemą pažaisti, nes turi pagrindo nerimauti, jog vaikai gali rimtai susižaloti.
Prieš porą metų „Šilutės būsto“ dovanotos vaikų žaidimų aikštelės šio kvartalo vaikai nesaugojo: iš sūpynės belikęs tik karkasas, iš čuožyklos – tik viršutinioji jos dalis.

Mamos pasakoja, jog vyresniems vaikams patinka pašokinėti nuo tos čiuožyklos viršaus, bet auginančios mažylius dėl to visai nesidžiaugia. Nes ir mažiausieji, užsilipę kuo aukščiau, bando šokti žemyn. Geriausiu atveju jiem tai gali baigtis mėlynėmis, jei ne kaulų lūžiais.

„Jau geriau jokių įrenginių nebūtų, negu tokie, kurie kelia vaikams pavojų, dėl kurių mes negalime nuo jų nė minutei atsitraukti“, – kalbėjo šilutiškės.

Apžiūrės jau šią savaitę

„Šilutės būsto“ dovanotas aikšteles eksploatuoti patikėta Šilutės seniūnijai. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus patikina, kad šios prievolės nepamiršo.

Seniūnas pasakoja, jog iš viso seniūnijos teritorijoje yra daugiau nei 10 tokių vaikų žaidimų aikštelių. Tad nenuostabu, kad sužiūrėti visų jų būklės ne visada suspėjama.

Tačiau pavasarį tradiciškai ateina metas kaip tik tokiems darbams. Tad, pasak seniūno, jau šią savaitę bus apžiūrėtos ir pradėtos remontuoti visos lauko žaidimų aikštelės – esančios ir mieste, ir visuose aplinkiniuose kaimuose. Bus ne tik remontuojami (jei įmanoma) sulaužyti įrenginiai, bet ir atvežta smėlio į smėlio dėžes.

Dirbs seniūnijos darbininkai, jei reikės, pasak R.Steponkaus, bus kreiptasi ir į verslininkus – prašoma jų labdaringos pagalbos.

Jei kurie nors įrenginiai bus nebepataisomi, juos teks tiesiog pašalinti.

Beje, seniūnas pranešė ir kitą gyventojams aktualią naujieną: šią savaitę numatyta atsukti ir vandenį Šilutės kapinėse. Tai būtų buvę padaryta ir anksčiau, tačiau prieš Velykas išgirdę apie artėjantį netikėtą atšalimą seniūnijos vadovai nutarė šiek tiek luktelti.