„Vaikystės pasaka“ Žibų pradinėje mokykloje

 

zibu mokykla_vaikystes_pasaka2Tik drauge galima nuveikti didelius darbus. Bendradarbiaujant su Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos vaikų skyriaus darbuotojomis Ilona Jonikaite, Igne Zarambaite ir Vita Geruliene, Žibų pradinės mokyklos mokytojos Alina Urbonienė, Rita Kriščiūnienė, Silvija Vasiliauskienė, Reminta Stoškuvienė įgyvendino meninės raiškos projektą „Vaikystės pasaka“.
Projekto dalyviai pasirodė įvairiose veiklose: piešė piešinius, kuriuose atsispindi pasakų herojai, dalyvavo interaktyvioje viktorinoje, dainavo, šoko, vaidino ir filmavo pasakas. Kūrybingi vaikai piešė naudodami įvairią techniką, net kompiuterines piešimo programas.

Lapkričio mėnesį darželinukai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje „Pasakų šaly“. Viktorinos turai buvo sudaryti iš tekstinių, muzikinių, vaizdo klausimų apie bibliotekas, knygas, rašytojus, pasakų personažus ir ekranizacijas. Kitą dieną į interaktyvią viktoriną rinkosi mokyklų komandos. Užduotys buvo sunkesnės, tačiau mokiniams jos patiko, vaikai daug sužinojo, linksmai praleido laiką. Lapkričio mėnesį F. Bajoraičio bibliotekoje vyko ir šokių turnyras, pasitelkiant žaidimų konsolę „Play station 4“. Tarpusavyje rungėsi darželinukai ir mokyklinukai.

Gruodžio 13 dieną į Žibų pradinę mokyklą sugužėjo būriai vaikučių. Sveikinimo žodžiu renginį pradėjo Žibų pradinės mokyklos direktorė Elena Šarkienė. Mažyliai atvyko iš „Žibutės“ ir „Ąžuoliuko“ darželių, jie buvo paruošę filmuotas ir suvaidintas užduotis. „Ąžuoliuko“ pedagogės Vilija Valančienė ir Rita Šteinienė nufilmavo vaikų suvaidintą pasaką „Pirštinė“, o „Žibutės“ vaikai, kuriuos moko Lidija Balsienė ir Inga Mockienė bei muzikos mokytoja Lina Vaičionienė, suvaidino pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Į projekto finalą atvyko ir Vainuto gimnazijos pradinukų komanda su mokytoja Aldona Jukniene bei Gardamo progimnazijos mokinukai su mokytoja Sonata Kurmiene.

Vainutiškiai nufilmavo S. Nėries „Senelės pasaką“, o Gardamo mokinukai parodė filmuotą pasaką „Dangus griūva“. Finalinį renginį papuošė Žibų pradinės mokyklos kolektyvų „Žiburėlis“ ir „Salūniukai“ šokėjai, dainavo Giedrės Pocienės mokomi dainorėliai. Visos komandos apdovanotos saldžiomis dovanėlėmis, pasakų knygomis, padėkos raštais.