Vainute atidarytas darželis ir mokyklos stadionas

vainuto darzelisŠilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Administracijos direktorius Sigitas Šeputis pirmadienį, rugsėjo 8 d., dalyvavo Vainuto gimnazijos patalpose įkurto darželio, gimnazijos stadiono atidarymo šventėse, Vainuto kultūros bei Balčių bendruomenės namuose.

„Mūsų bendruomenei, tai istorinė šventė, kad po tokio ilgo laiko tarpo, ilgų diskusijų ir debatų vis dėl to nuspręsta Vainute atidaryti vaikų darželį“, – teigė Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas. Vainuto gimnazijos patalpos buvo pasirinktos dėl ekonomiškumo ir patogumo, sutvarkytos ir ugdymo procesui pritaikytos mokyklos aplinkos. Šiandien vaikų darželio grupę pradeda lankyti 20 vaikų, tačiau prašymų sulaukta daugiau, tad tikimasi, kad ateityje bus galima plėstis ir didesnį vaikų skaičių priimti naujame darželyje.

Meras ir Administracijos direktorius džiaugėsi didėjančiu vaikų skaičiumi, kasmet atidaromomis papildomomis grupėmis. Pernai atidarytas darželis Vilkyčių kaime, Šilutės mieste, o šiemet nuspręsta atidaryti darželį Vainute. „Jaunų šeimų ir vaikų buvimas seniūnijose keičia bendruomenės gyvenimą ir tikimasi, kad gal kitąmet reikės atidaryti dar vieną grupę, o vėliau ši grupė išaugs į tikrą darželį“, – teigė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Nepaisant to, kad numatytas finansavimas darželio įsteigimui buvo sumažintas, gimnazijos bendruomenė pasistengė ir puikiai pasirūpino patalpų įrengimu.

Atidarius vaikų darželio grupę ir pasidžiaugus mažųjų vainutiškių švente, Savivaldybės vadovai dalyvavo ir Vainuto gimnazijos stadiono atidaryme. Gimnazijos stadionas renovuotas pateikus paraišką per asociaciją „Lamatos žemė“ pagal Kaimo plėtros programą. „Tai vienintelis toks projektas, kuriuo buvo renovuojamos ne bendruomenės patalpos, bet įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė, bėgimo takai su minkšta danga ir sutvarkyta futbolo aikštė“, – akcentavo meras Vytautas Laurinaitis. Administracijos direktorius pasidžiaugė aktyvia, sportiška bendruomene, įteikė krepšinio kamuolių ir pažadėjo ateityje, kai reikės, mokyklos sporto inventorių papildyti.

Taip pat Savivaldybės vadovai apsilankė Vainuto kultūros namuose ir apžiūrėjo įrengiamą naują katilinę, domėjosi šildymui reikalingų lėšų kiekiu, apsilankė ir apžiūrėjo Balčių bendruomenės namuose planuojamo įrengti medicinos punkto patalpas.