Vainute – gražiausios Kalėdų giesmės jubiliejus

 

vainuto biblioteka_vaikaiVainuto bibliotekoje Vainuto gimnazijos ketvirtokai su mokytoja Danguole Joneliene dalyvavo advento rytmetyje „Pasaulis be muzikos būtų pasaulis be sielos“.

Šiemet Italijos rašytojui, publicistui, katalikų kunigui, vienuoliui Bruno Ferrero sukako 75-eri metai. Renginio metu apžvelgta šios asmenybės biografija ir kūryba, skaitytas pasakojimas „Gražiausia Kalėdų giesmė“ iš Bruno Ferrero knygos „Visos istorijos“. Tai visame pasaulyje pamėgtos giesmės „Tyli naktis, šventa naktis“ intriguojanti atsiradimo istorija.

Obendorfe, mažame Austrijos miestelyje, jauno kunigo Jozefo Moro ir mokytojo, vargonininko Franco Gruberio sukurta giesmė pirmą kartą suskambėjo prieš 200 metų – 1818 m. gruodžio 24-osios naktį, kai parapinė bažnyčia buvo pilnutėlė žmonių. Netrukus visas kaimas, kaip būrys angelų, nepaliaujamai ėmė giedoti. Ši giesmė tapo viena mėgstamiausių melodijų pasaulyje, o jos autoriai net nepagalvojo, ką iš didžiadvasės širdies padovanojo pasauliui.

Vaikams buvo atspausdinti sveikinimai su giesmės žodžiais, tad jie galėjo pritarti stebėdami ir klausydami garso bei vaizdo įrašą. Skambant kitoms kalėdinėms melodijoms dalyviai piešė patirtus įspūdžius iš skaitytos istorijos. Pristatę ir pakomentavę piešinius jaunieji kūrėjai gavo dovanų po knygą, vėliau visi žaidė žaidimus ir skaitė eilėraščius, susijusius su šv. Kalėdomis.