Vainute jau 20-ąjį kartą moksleivių lūpomis skambėjo tautosaka

Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro Vainute organizuotoje tradicinėje šventėje „Pažinsi tautosaką – atrasi save“ ir vėl skambėjo melodijos, dainos ir pasakos, ataidinčios iš senųjų laikų. Šis renginys vyko jau 20-ąjį kartą.

Organizatoriai apgailestauja, kad vis mažiau lieka žmonių, prisimenančių senąją liaudies kūrybą, todėl vyresnioji karta jaučia pareigą surinkti ją, užrašyti, išsaugoti bei perduoti jaunajai kartai. Šioje nuo 2002-ųjų organizuojamoje šventėje atsiskleidžia liaudies kūryba, jos grožis.

Į tautosakos šventę kasmet kviečiami moksleiviai: pasakotojai, dainininkai, muzikantai. Šiemet renginyje dalyvavo moksleiviai iš 7 rajono švietimo įstaigų, smulkiąją tautosaką jie atliko Mažosios Lietuvos ir Žemaičių krašto tarmėmis.

Iš Vainuto gimnazijos atvyko Aurelija Skurdelytė ir Edvinas Pocius, o šios gimnazijos Katyčių skyrių atstovavo pasakotojos Guoda Vendelytė ir Smiltė Bertulytė. Šilutės Žibų pradinės mokyklos moksleivė Simona Tautvydaitė žiūrovams dovanojo dainuojamosios tautosakos kūrinėlius, kuriuos atliko pritariant kanklėmis, o Žemaičių Naumiesčio gimnazijos dramos studijos moksleivės Arūnė Mockutė, Martyna Daukšaitė ir Austėja Bendžiūtė pasirinko pasakojamąją tautosaką. Žemaitiška tarme porino Vydūno gimnazijos moksleivė Guoda Majutė, o Pirmosios gimnazijos pasakotojos Neringa Mauricaitė ir Lukrecija Lazaraitytė porino lietuvininkų tarme. Renginio pabaigai muzikinį akcentą dovanojo Šilutės Pamario progimnazijos folkloro būrelio nariai, kanklėmis atlikę keletą kūrinėlių.

Liaudies kūryba žavėjo ne tik žiūrovus, bet ir pačius renginio dalyvius. Žiūrovų tarpe buvo ir etninės kultūros žinovės: Bikavėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Marytė Matevičienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė Adma Baltutienė ir Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė. Viešnios nusprendė, kad trys renginio dalyvės galėtų atstovauti ir regioniniame  Lietuvos vaikų ir moksleivių  dešimtajame „Tramtatulio“ konkurse.

Tautiniais rūbais pasipuošę moksleiviai ir jų atliekami kūriniai sukūrė puikią nuotaiką. Visi šventės dalyviai ir jų mokytojai apdovanoti dovanėlėmis. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Lina Balčiauskienė ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus dėkodami už tai, kas daroma etninės kultūros išlikimo labui, įteikė dovanėles ir pedagogams – etninės kultūros puoselėtojams.

Organizatoriai viliasi, jog moksleiviai dalyvaudami etninės kultūros renginiuose, įvertinę liaudies kūrybos grožį, supratę koks tai mūsų tautos turtas, gal būt atras save tame kelyje.

Parengta pagal organizatorių inf.