Vainutiškiai Ispanijoje susitiko su šešių šalių kolegomis

vainutas ispanijojeVainuto vidurinė mokykla dalyvauja tarptautiniame projekte „Comenius“ „Bendravimo tilto statymas per IKT ir anglų kalbą“.
Projekto tikslas – pagerinti mokyklinio ugdymo kokybę, remiant tarptautinį mokyklų bendradarbiavimą ir mobilumą.

Projekte dalyvauja Lietuvos, Rumunijos, Lenkijos, Ispanijos, Anglijos, Turkijos ir Prancūzijos mokyklos.

Gegužės 20-24 d. Granadoje (Ispanija) vyko projekto koordinatorių ir dalyvių susitikimas, į kurį atvyko visų projekte dalyvaujančių valstybių atstovai. Susitikimo metu aptarta metų veikla, pasidalinta patirtimi.

Vainuto vidurinei mokyklai atstovavo projekto koordinatorius Marius Surplys, direktoriaus pavaduotoja Laima Barakauskienė ir mokytoja Valerija Eidikienė.

Pirmoji diena buvo skirta susipažinimui su Granados miestu ir išvykai į kalnus. Vėliau lankėmės IES Alpujarra mokykloje.

Mokiniai vaišino savo ruoštais tradiciniais ispaniškais patiekalais, stebėjome meninę programą. Kiekvienas koordinatorius pristatė savo šalies veiklą, lankėmės klasėse, kalbėjome su mokiniais, susipažinome su IT priemonių taikymu pamokose.

Partneriai Ispanijoje surengė keletą ekskursijų. Aplankėme Alpujarros ir Pampaneiros kaimus, esančius kalnuose, kuriuose jau prieš 700 m. buvo įrengta vandentiekio sistema iš tirpstančio kalnų sniego.

Didelį įspūdį paliko Alhambros rūmai (Granada), pastatyti XIV a., iki šių dienų išlikę citadelės bokštai. Pabuvojome Dar-Al-Horra bažnyčioje, kuri pastatyta XV a.

Susitikime įgijome naudingos patirties, užmezgėme naujas pažintis. Tai padės įgyvendinti projekto tikslą.