Vainutiškiai mokėsi saugotis nuo priklausomybių

vainuto stovykla1Vainuto gimnazijos dešimt 8-12 klasių mokinių dalyvavo Kretingos r. Vydmantų gimnazijos organizuotoje stovykloje „Sniego gniūžtė”. Tai prevencinė  programa, siekianti apsaugoti bendraamžius draugus nuo alkoholio bei kitų svaigalų, o ne gydyti jau patekusius priklausomybėn.

Trijų dienų stovykloje veikla buvo orientuota į jaunimo saviraišką  ir narkomanijos profilaktiką bei socialinių įgūdžių lavinimą. Jaunimas gavo naudingos informacijos, išmoko ją analizuoti, įvertinti, argumentuotai išsakyti savo nuomonę.

Moksleiviai mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, turiningai ir įdomiai leisti laisvalaikį.

Stovykloje dalyvavo 137 mokiniai iš 14 mokyklų. Mokiniai buvo suskirstyti į grupes, kuriose atskirai vyko įvairiausia veikla. Vėliau visi susitikdavo tik bendruose užsiėmimuose.

Grupėms vadovavo patys mokiniai, kuriems gana puikiai sekėsi suvaldyti savo bendraamžius. Veiklos buvo tiek, kad dirbo nuo ryto iki vakaro. Buvo naudojami įvairiausi darbo metodai: grupinis darbas, diskusijos, situacijų analizė, paskaitos, pasitikėjimo, judrūs, orientaciniai bei vaidybiniai žaidimai. Visi šie kritinį mąstymą skatinantys metodai padėjo pasiekti laukiamų rezultatų. Išsiskirti mokiniams buvo sunku, kai kuriems akyse net ašaros suspindėjo.

Vydmantų gimnazijos stovykla „Sniego gniūžtė” šiemet švenčia jau dešimtmetį. Turi puikų įdirbį, tad vaikai vis veržiasi į stovyklą, jiems viskas įdomu.
Dėkojame vidmantiškiams, kad Vainuto gimnazijos moksleivius jau trečią kartą pakvietė į šią stovyklą.