Vainutiškiai turiningai stovyklavo „Klumpelėje“

vainuto vaiku_stovykla_atidarymasJau dvyliktus metus mokytoja Danguolė Jonelienė Vainuto gimnazijos mokiniams rengia vasaros poilsio stovyklą „Klumpelė“, kurią finansuoja Šilutės rajono savivaldybė. Šiemet joje stovyklavo 25 vaikai.

Stovyklautojai devynias dienas dalyvavo įvairiose veiklose bei išvykose.

Nors vasara ištuštino klases, bet vaikus subūrė naujiems įspūdžiams. Kad tų įspūdžių netrūktų, prisidėjo daug žmonių.
Tautodailininkė Egidija Brinkytė bei Vainuto seniūnijos socialinės darbuotojos Lina Juzaitienė ir Kristina Petrošienė mokė stovyklautojus pasigaminti muilą, ugdė socialinius įgūdžius.

Stovyklautojai keliavo po aplinkines vietoves, aplankė Elenos ir Žydrūno Mikalauskų sodybą, sportavo, iškylavo, susipažino su krašto istorija.

Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre Bikavėnuose vainutiškiai kartu su 180 kitų stovyklautojų mokėsi senųjų amatų. Labiausiai patiko gamintis saldainius.

Įvairūs užsiėmimai vyko Vainuto gimnazijos, F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto skyriaus bibliotekose kartu su bibliotekininkėmis Ilona Bulsiene, Brone Paldauskiene, pradinių klasių mokytojomis. Stovyklautojai kūrė knygas, buvo skatinami per vasaros atostogas perskaityti knygų.

Daug įspūdžių vaikai patyrė Telšiuose. Įmonės „Žemaitijos pienas“ įkurtuose „Džiugo namuose“ dalyvavo „Džiugo“ sūrio pristatyme – edukacinėje pamokoje, gėrėjosi Masčio ežero pakrantėmis, aplankė Arkikatedrą, savo svajones patikėjo Meškai – Telšių simboliui, lankėsi  Telšių miškų urėdijos „Žvėrinčiuje“.

Puiki išvyka buvo į Klaipėdos konditerijos fabriką „Roshen“, kur stovyklautojai ne tik susipažino su saldainių gamyklos istorija, bet ir patys gaminosi saldžią dovanėlę.

Nuoširdžiai dėkojame Šilutės r. rajono savivaldybei, Vainuto gimnazijos administracijai, mokytojams, Vainuto seniūnijos darbuotojams, V.Vilčiauskienei, A. ir R.Tverskiams, A.Marozienei, V.Jurgaitytei už paramą ir pagalbą organizuojant šią stovyklą.