Vainutiškiams – gyvybes gelbstinčios dovanos

gaisro signazlizatoriai_PielikysGal Vainuto seniūnijoje pora mėnesių anksčiau prasidėjo kalėdinių staigmenų metas? Taip praėjusios savaitės pradžioje pamanė kelios vainutiškių šeimos, kai jų namuose su dovanomis apsilankė seniūnijos atstovai.

Dešimčiai šeimų išdalinti priešgaisrinės signalizacijos prietaisai, kuriuos seniūnijos prašymu nupirko parduotuvių tinklo UAB „Egmina“ vadovai.

„Egmina“ remia nuolat

Kone kiekvienas vaikas žino, kad priešgaisrinė signalizacija – labai svarbus dalykas, galintis išgelbėti nemažai gyvybių. O seniūnijų vadovai ne blogiau žino, jog toks pirkinys, nors ir nelabai brangus, įkandamas ne visoms šeimoms. Ypač toms, kuriose auga nemažai vaikų.

Todėl tokioms šeimoms padėti sumanę Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir socialinio darbo organizatorė Lina Juzaitienė nutarė, kad verta ieškoti rėmėjų pagalbos.

„Dūmų signalizatoriai tik atrodo esantys menka smulkmena, bet iš tiesų jie gali išsaugoti ne vieną gyvybę“, – sakė jie.

„Egminos“ savininkai Remigijus Baltutis ir Česlovas Barauskas niekada neatsisako padėti sunkiai besiverčiantiems žmonėms. Jų gerumą daugelis seniūnijų gyventojų jaučia ne tik artėjant didžiosioms metų šventėms, bet ir kitu metų laiku. Į vainutiškių prašymą jie atsiliepė ir šįkart – nupirko ir padovanojo 10 priešgaisrinės signalizacijos prietaisų.

Apvažiavo sunkiau besiverčiančias šeimasgaisro signazlizatoriai_Jurgita

Pirmieji antradienį dovanos sulaukė Vainuto pakraštyje, Galnės gatvėje, gyvenantys Jurgita ir Stasys Venckai. Seną namelį jauna šeima nusipirko prieš kelerius metus, bet tik dabar galutinai baigė už jį išsimokėti. Tad nenuostabu, kad atliekamų pinigų signalizacijai įsigyti  vis nebuvo.

„Žinome apie tokią naujovę, net ir kalbėjomės, kad reikėtų tokio dūmų detektoriaus, nes namas medinis. Bet vis buvo svarbesnių pirkinių“, – prisipažino seniūno V.Mockaus, L.Juzaitienės ir seniūnijos darbininkų sulaukusi Jurgita.

A.Baranausko gatvėje esančiuose namuose svečius pasitikęs Raimondas Pielikys namuose buvo vienas, jo gyvenimo draugė Daiva tuo metu buvo darbe. Vyras net nelaukė, kol seniūnijos darbininkai pritvirtins prietaisą prie kambario lubų, – pats tai padarė.

Tauragės gatvės daugiabutyje gyvenanti Violeta Pociūtė irgi kiekvieną atliekamą eurą skiria šio socialinio būsto remontui. Moteris svečiams rodė tapetus, kuriais ruošiasi atnaujinti kambarius, guodėsi, kad ir stiklo gabalo reikėtų. Nors gyvena čia jau šešti metai, bet visko, ko reikia buto remontui, nusipirkti sunku, nes Violeta viena augina 6 mažamečius vaikus.

Praėjusią savaitę apvažiuotos ir dar kelios sunkiau besiverčiančios seniūnijos šeimos, o kita dalis vainutiškių svečių su dūmų signalizatoriais sulauks šią savaitę.

Ateityje seniūnas V.Mockus tokiais signalizatoriais ketina aprūpinti dar daugiau sunkiai besiverčiančių šeimų.