Vainutiškių stovyklautojų įspūdžiai

Jau bene 19-ti metai Vainuto gimnazijos mokiniai smagiai leidžia dienas vasaros stovykloje.

btroz

Kelionės į Klaipėdos universiteto botanikos sodą metu mokiniai supažindinti su kai kuriais iš 4000 augalų rūšių, ieškojo „lobio“ pagal spalvas. Vainuto senųjų kaimo tradicijų kultūros centre etnografė Nijolė Stanelienė parodė filmuką apie avių kirpimą, vilnos apdorojimo kelią, stovyklautojai patys pasigamino kamuoliukus iš vilnos.

Veiviržėnų amatų centre jie susipažino su edukacinių programų darbų ekspozicijomis, ant laužo kepė bandeles ir pagardinę jas uogiene ir suvalgė, o vėliau leido laiką pėsčiųjų take su užduotimis. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ vaikai susipažino su „Archeologija įdomiai“, o likusį laiką smagiai leido „Taurų nuotykių parke“.

Šilutės H. Šojaus muziejuje stovyklautojai supažindinti su pirmųjų raštų simboliais, patys pabandė simboliais užrašyti savo vardą, senovine spausdinimo mašina atsispausdino tekstą ant lapo. Sodyboje „Levandų sodas“ vaikai suprato, kokį grožį gali sukurti darbščios rankos. Kelionės į Švėkšnos amatų centrą metu pasigamino raktų pakabukus iš mažyčių spalvotų kvadratėlių, stabtelėjo prie paminklinio akmens M. Mažvydui. Kintų amatų centre jie susipažino su žvejybiniais įrankiais, pasigamino žuvytes – magnetukus.

Gimnazijos direktorė Laima Barakauskienė džiaugėsi vaikų pasakojimais apie patirtus nuotykius ir palinkėjo geros vasaros.