Vainuto gimnazija vėl turi vadovą

 VAINUTO BARAKAUSKIENE_1Prieš mėnesį savivaldybės politikai iš pareigų atleido Vainuto gimnazijos direktorių, į užtarnautą poilsį išėjusį Antaną Joniką, o prieš savaitę vadovauti šiai įstaigai paskyrė naują vadovę: Savivaldybės taryba vienbalsiai pritarė, kad gimnazijai vadovautų Laima Barakauskienė. Ji lig šiol 17 metų gimnazijoje ėjo direktoriaus pavaduotojos pareigas.

Sveikindamas naująją direktorę ir ir įteikdamas jai gėlių Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis linkėjo L.Barakauskienei suburti naują mokyklos vadovybės komandą, saugoti ir puoselėti gimnazijos statusą ir būti atvira bei lojalia visų partijų ir judėjimų Savivaldybės tarybos politikams.

L.Barakauskienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad Vainutas yra jos gimtinė ir  čia ji baigė vidurinę mokyklą. Po studijų 1977 metais pedagogė sugrįžo dirbti į savo gimtinės vidurinę mokyklą, kurioje darbo įgūdžių mokėsi ir iš savo mokytojų.

L.Barakauskienė jau yra užauginusi sūnų, kuris studijuoja programavimo sistemas.

Kvalifikacijos egzaminą, leidžiantį dirbti valstybės įstaigos vadovu, L.Barakauskienė išsilaikė dar prieš porą metų. Pasak jos, tuomet nė nemanė dalyvauti konkursuose į jokių įstaigų vadovus, o tiesiog norėjo išbandyti savo jėgas. Dabar L.Barakauskienė mano, kad tik todėl, jog į kvalifikacijos egzaminą ėjo laisvai ir be jokios baimės dėl jo rezultatų, jai ir pasisekė jį išlaikyti. Egzamino metu vainutiškė liejo sukauptas žinias ir patirtį laisvai, be jokios baimės, kad kas nors pasišaipys dėl jos nesėkmės.

Vainuto gimnazijos vadovė L.Barakauskienė sakė, kad jokių perversmų įstaigoje ir kolektyve ji nesiruošia įgyvendinti.

„17 metų dirbau šios įstaigos direktoriaus pavaduotoja, ir turėjau nuostabų vadovą Antaną Joniką. Vadovas ne gniaužė, o skatino veikti, todėl jokių užslėptų sumanymų nėra, nes visi jie buvo įgyvendinami nevaržomai“, – sakė ji.

Direktorė neabejoja, kad jai teks pasistengti konkurso būdu išsirinkti pavaduotojus. Juk visai komandai reikės rengti naujus projektus, plėsti socialinių partnerių tinklą.

Savivaldybės meras V.Laurinaitis, daug metų buvo L.Barakauskienės kolega, kai dirbo tos pačios gimnazijos direktoriaus pavaduotoju, iki tol, kol tapo rajono vadovu.

V.Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad tik teigiamai gali apibudinti buvusią savo kolegę. Pasak V.Laurinaičio, ji yra mėgiama kolektyve, atsakinga, visuomet pedantiškai rūpinasi, kad gimnazijos renginiai būtų įgyvendinti tiksliai ir kokybiškai.

Be kita ko, L.Barakauskienė dar vadovauja ir Vainuto bendruomenės organizacijai.