Vainuto gimnazistai aplankė įspūdingą parodą Kaune

Vainuto gimnazija vykdo jaunimo pilietinės iniciatyvos skatinimo projektą, finansuojamą Šilutės rajono savivaldybės, „Mes už Lietuvą 4“, kurio koordinatorė istorijos mokytoja Daiva Juškienė.

Projektas tęstinis, vykdomas jau ketverius metus, per kuriuos būta daug kelionių, renginių, išvykų, edukacijų ir diskusijų. Ši veikla be galo įdomi, teikia daug džiaugsmo, kartu verčia susimąstyti ir palyginti nūdienos ir ankstesnių kartų jaunuolių galimybes.

Pagal projektą I ir IV gimnazijos klasių mokiniai kovo 8 d. vyko į „Body Worlds“ parodą, surengtą Kaune, laisvalaikio ir pramogų centre „Mega“. Parodos bilietų ir kelionės išlaidos buvo padengtos projekto lėšomis. „Body Worlds“ – tai ciklas ekspozicijų, kuriomis siekiama pademonstruoti visuomenei, kaip funkcionuoja žmogaus organizmas, kokį poveikį jam daro gera ar prasta sveikata bei pasirinkta gyvensena. Mes pamatėme žmogaus kūno sandarą iš labai arti – net audinius ir ląsteles. Žmogaus vidaus organai ir organizme vykstantys procesai parodyti pasiremiant kruopščių anatominių tyrinėjimų rezultatais, naudojant sudėtingus skerspjūvius ir estetines kompozicijas. Visa tai buvo labai įdomu, leido mums lengviau suprasti žmogaus kūno anatomiją.

Parodą aplankę mūsų gimnazijos aukštesniųjų klasių mokiniai pagilino biologijos žinias ir tai yra didelis privalumas, padėsiantis valstybiniame biologijos egzamine. O devintokams ši paroda padės apsispręsti pasirenkant būsimų studijų, susijusių su medicinos mokslais, kryptį. Ekskursijos dalyvių nuomonės išsiskyrė tik dėl išvykos pramogų: devintokai pasirinko žiūrėti amerikiečių kino režisieriaus Ruben Fleischer filmą „Neatrastas“, o abiturientai nusprendė pasižvalgyti po Laisvės alėją ir pasigrožėti Kauno rotuše.

Esame labai dėkingi biologijos mokytojai Valerijai Eidikienei, kuri vyko kartu ir parodos metu puikiai paaiškino organizmo organų funkcijas.