Vainuto Joninėse sukosi Jonų ir Janinų ratelis (foto)

vainuto folkoro ansamblis vainutaDaug metų garsiausias rajono Jonines rengianti Vainuto seniūnija tūkstančiams švenčių dalyvių jau ne kartą išpasakojo Joninių tradicijas, kupoliavimo – žolynų rinkimo, vainikų pynimo, trumpiausios nakties burtų reikšmes. Tikriausiai todėl šiemet šventę papuošė tik du Joninių akcentai: ąžuolo vainikais merginos papuošė medį ir varduvių proga pasveikinti į šventę susirinkę Jonai ir Janinos.

Kol prekybininkai ir amatininkai rikiavo savo asortimentą, kol miestelį pamažu tvindė automobilių ir žmonių jūra, Vainutas ir vainutiškiai buvo palaiminti Šv. Mišiose. Saviveiklininkų, gausiai sugužėjusių politikų ir vietos žmonių eiseną į šventės aikštę nuvedė Šilalės pučiamųjų orkestras ir šokėjos, o iš aukštybių šį žygį stebėjo Šilutės teatro milžinai – karaliais virtę aktoriai, pasilipę ant kojūkų.

Publika, ir plojimais, ir švilpimais palydėjusi sveikinimo ir pagyrimo žodžių negailinčius seimūnus, rajono ir seniūnijos vadovus, sukluso prasidėjus koncertui.vainuto jonines jonai

Vainuto folkloro ansambliui „Vainuta“, vadovaujamam Loretos Mieliulytės, pasirodymas šioje šventėje buvo debiutas. Scenos naujokai publiką papirko atliekamais romansais ir liaudies dainomis. Itin žaviai ir prabangiai atrodė stilingais kostiumėliais pasidabinusios vokalinio ansamblio „Lazduona“, vadovaujamo Gražinos Dirgėlienės, moterys. Autentišką protėvių kūrybą atgaivino degutiškių folkloro ansamblis „Pilutė“, vadovaujamas Admos Baltutienės. Ne vieną žiūrovą išjudino Kazimiero Budrio vadovaujama Bikavėnų kapela „Lolytėlė“ ir Vainuto vidurinės mokyklos merginų šokių kolektyvas „Ūta“ (vadovė V.Joniškaitytė).

Svarbiausiai seniūnijos šventei besiruošdami vainutiškiai išrinko gražiausiai sutvarkytas sodybas ir už grožio puoselėjimą padėkojo Rasai ir Virginijui Činauskams, Virginijai ir Antanui Balazams, Nijolei ir Kazimierui Tribičiams, Zosei Masiliauskienei bei Danutai ir Admantui Paičiams.

Piniginius prizus gavo geriausios krepšininkų komandos: tris varžovų ekipas nugalėję „Mažyliai“ (iki 18 metų grupė) ir net už 12 komandų pranašesni „CHamau“ vyrukai (vyresnių nei 18 m. grupė).

Šiemet Jonų ir Janinų vorelė, išsirikiavusi prie scenos, buvo gerokai trumpesnė nei ankstesniais metais. Jų galvas papuošė ąžuolų vainikai, o šokėjos varduvininkus įsuko į Joninių valsą.

Saulei riedant link laidos, visas Vainuto miestelis jau buvo sausakimšas saviškių ir svečių, norinčių linksmai pasitikti trumpiausią metų naktį, padainuoti kartu su žinomais Lietuvos atlikėjais, pasiausti prie Joninių laužo. Ne be reikalo šventės vedėjas Marijus Budraitis konstatavo, kad Vainute Joninės baigiasi ne pirmą, antrą ar trečią valandą, o trečią dieną po Joninių…

Daugiau nuotraukų albume joomplu:5424 joomplu:5434 joomplu:5446

 Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.