Vainuto seniūnijos neįgaliuosius lanko Kalėdų Senelis

kaledos vainute bartkaiToks visai dar jaunas Kalėdų Senelis, neseniai gavęs pluoštą laiškų iš Vainuto seniūnijos su paraginimais užsukti ir čia, šią savaitę suka po šios seniūnijos Bikavėnų, Aušbikavio, Gorainių, Kivylių, Skiržemės ir kitus kaimus. Šiam seneliui teko didžiulis darbas – išvežioti 113 dovanėlių, kurias visos apylinkės gyventojams – seneliams ir neįgaliesiems – paruošė Vainuto Gerumo namų nariai.

Pirmieji Vainuto seniūnijoje Kalėdų sulaukė Kivylių apylinkės žmonės. Tai buvo jau praėjusį pirmadienį, o saviškius su dovanų maišu, Kalėdų Senelio įpareigotas tądien aplankė seniūnaitis Jonas Sudeikis. Jis sėkmingai įvykdė jam tekusią užduotį išdalinti 27 dovanų paketus.

Antradienį Gerumo namų vadovei Anelei Lileikienei talkino jau Gorainių seniūnaitė ir bendruomenės pirmininkė Salomėja kaledos vainute seputisPakalnienė. Moterys kartu su vairuotoju Arūnu Skurdeliu suko į atokiausius Aušbikavio, Bikavėnų, Gorainių kaimų kampelius ir kalėdiškai papuošta lazda beldėsi į senolių duris ir langus. Neretam aplankytajam žadą atėmė iš nuostabos, kai pamatė tokią kalėdinę procesiją per duris žengiančią. Buvo ir tokių senolių, kurie ir ašarų iš džiaugsmo nebesulaikė – tokia netikėta tai buvo staigmena.

Kalėdų Senelis, kuris tikino iš pačios Norvegijos atskubėjęs, ilgai juokauti nebuvo linkęs. „Šokat, dainuojat arba eilėraštį sakot. Antraip dovanų iš maišo netrauksiu“, – ragino nustebusius senolius.

Garbaus amžiaus senoliams nebeliko nieko kito, kaip bandyti prisiminti prieš kokias septynias dešimtis metų išmoktus eilėraštukus. Bandančių pašokti neatsirado nė vieno, o štai Kazimieras Šeputis vietoje eilėraščio pasišovė giesmę apie šventą Antaną sugiedoti. Ilgai nesiragino ir Janina Maslauskienė – „Vėl gegužio žiedai išpuošė pievas ir klonius…“ užtraukė, o svečiai jai pritarė.

„Nesitikėjom tokių svečių sulaukti, nes keliai tokie blogi, užpustyti, kaip jūs ir kaledos vainute maslauskieneatvažiavot“, – pečiais traukė kalbinami 80-mečiai Zofija ir Alfonsas Bartkai.

„Kaip galėjot nesitikėti?.. Aš toks dar visai jaunas ir gabus esu“, – net pasipiktino garbiausias svečias.

Gerumo namų moterys neslėpė, kad joms tokios šventės tapo išties rimtu darbymečiu, nes ne juokas supakuoti tokį kiekį dovanėlių. „Iki šiol pasveikinti su šventėmis važiuodavome tik pas neįgaliuosius, o šiemet nutarėme, kad turime pradžiuginti ir senelius, vyresnius nei 80 metų. Šiemet jau galėjome tai padaryti, nes daug dovanų atvežė rėmėjai iš Vokietijos, Kukshaveno (Cuxhaven) diakonijos“, – pasakojo A.Lileikienė.

Moterims ir išvežioti dovanėles užpustytais kaimų keliukais buvo sudėtingas darbas.

Linksmų šventų Kalėdų ir sveikatos palinkėję seneliams šventinio automobiliuko komandos nariai apsuko visus 113 kiemų…