Apie sausio pradžioje šilutiškių šeimoje pasaulį išvydusias trynukes sužinojo visa Lietuva ne tik dėl to, kad tokie dosnūs gandrai būna itin retai. Ši istorija plačiai nuskambėjo ir todėl, kad trijų mergyčių gimimas tapo staigmena ne tik medikams, bet ir mažylių tėvams.
Anuomet rajono politikai žarstė šventinius pažadus, kad padės jaunai šeimai kuo galėdami, bet šie ketinimai veikiausiai baigėsi kartu su šventiniu laikotarpiu.
Staigmena jaunai mamai
Tai, kad 20-metė Agnė Rapalavičienė taps ne dvynukių, o trynukių mama, paaiškėjo tik gimdymo metu. Iki pat gimdymo mama nežinojo ir kokia naujagimių lytis.
Vos gimus mergytėms seniūnijos socialiniai darbuotojai buvo užsiminę, kad dėl trūkstamo darbo stažo jauna mama negaus motinystės išmokų, bet jai priklausė vienkartinė išmoka ir kitos socialinės pašalpos. Prabėgus pusmečiui po mergyčių gimimo naujienų portalas lrytas.lt pasidomėjo, kaip sekasi šiai šeimai.
Išsiverčia be socialinių darbuotojų pagalbos
Šeimą pažįstanti Gardamo seniūnijos darbuotoja Jūratė Mockienė teigė, kad mergaitės auga sparčiai: „Mergaitės auga gerai, teko girdėti, kad viena buvo susirgusi, bet dabar jau situacija pagerėjusi. Tai labai tvarkinga ir darbšti šeima, tik ne taip lengva įsikurti, juo labiau kad šeima iš karto taip pagausėjo.“
Pašnekovė pasakojo, kad jaunai šeimai socialinių darbuotojų pagalbos nereikia, o trynukių mamai padeda mažylių seneliai.
Anot jos, pasitaiko atvejų, kad į seniūniją skambina žmonės ir ieško šeimos kontaktų, mat nori padėti jaunai šeimai daiktais ar drabužiais mažylėms.
Vieno kambario bute – šešiese
J.Mockienė pasakojo, kad šeima su keturiais vaikais tebegyvena ankštame būste.
Vos gimus mergaitėms rajono valdžia suskato žadėti, kad jauna šeima bus netrukus pasirūpinta. Apie galimybę kokiu nors būdu persikelti į didesnį būstą patys sutuoktiniai pradėjo galvoti dar tada, kai sužinojo, kad šeimos laukia pagausėjimas.
„Šeimai buvo pasiūlytas didesnis butas Žemaičių Naumiestyje, bet jie nenorėjo kraustytis iš Gardamo miestelio. Šiame miestelyje, deja, neturime ką pasiūlyti, čia nėra socialinių būstų“, – pasakojo J.Mockienė.
Gausi šeima problemas spręs savarankiškai
Naujienų portalo lrytas.lt kalbinta Agnė Rapalavičienė pasakojo, kad valdininkų pažadai parūpinti gausiai šeimai erdvesnį būstą taip ir liko pažadais. „Sulaukėme vieno pasiūlymo kraustytis į socialinį būstą, bet būtų reikėję išvažiuoti iš šios gyvenvietės, įsikurti toliau nuo tėvų, tad pasvarstę šio varianto atsisakėme.“
Pasak A. Rapalavičienės, jauna šeima ieško būdo, kaip savo jėgomis išspręsti būsto klausimą. „Kol kas dar nėra iki galo aišku, ar pavyks, bet turime vilčių įsikurti name Gardamo gyvenvietėje. Namui įsigyti planuojame imti paskolą, tikimės ir savivaldybės pagalbos. Tiesa, į mano prieš du mėnesius pateiktą prašymą kol kas niekaip nesureaguota“, – kalbėjo daugiavaikė mama. Moteris pasakojo, kad labai džiaugtųsi, jei pavyktų išsikelti iš šešių asmenų šeimai ankšto būsto.
„Prie namo būtų ir šiek tiek žemės savam daržui“, – apie savo planus kalbėjo A.Rapalavičienė.
Geriausias pagalbininkas – vyras
Paklausta, kas labiausiai padeda rūpintis trynukėmis, moteris nė nemirktelėjusi atsakė: „Vyras. Jis labai noriai rūpinasi mažylėmis ir labai daug man padeda. Sulaukiu pagalbos ir iš tėvų, bet kai man reikia truputį atsikvėpti, tuomet mergaites prižiūri jis.“
Jauna mama pasakojo, kad dukros auga labai ramios ir garsių koncertų tėvams nerengia: „Vaikai miegoti eina apie aštuntą valandą vakaro ir miega iki devynių ryto, tad naktį tikrai pavyksta pailsėti. Mergaitės labai netriukšmauja ir dieną“, – pasakojo moteris.
Rašyti atsakymą