Valdovų rūmų atidaryme dalyvaus Šilutės muziejininkai

pilis1mŠeštadienį Vilniuje rengiamos Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmų atidarymo iškilmės, kuriose dalyvaus ir Šilutės muziejaus atstovai.

Kvietimas dalyvauti iškilmėse atsiųstas muziejaus direktorės Rozos Šikšnienės vardu. Bet „Šilutės naujienų“ kalbinama direktorė sakė, jog kvietimas atsiųstas dviems asmenims, tad į sostinę ji vyks kartu su kuriuo nors muziejaus darbuotoju. Kuris jų važiuos, vakar dar nebuvo nuspręsta.

R.Šikšnienė sakė, jog džiaugiasi gavusi pakvietimą dalyvauti tokios amžiaus statybos atidaryme. Visų pirma todėl, kad tai išskirtinis renginys, tokie vyksta ypač retai. Be to, jos žodžiais tariant, „ši statyba tiek daug mums visiems kainavo ir taip ilgai mus visus skriaudė“, kad nenuvykti į jos užbaigimą būtų nuodėmė.

Paklausta, kaip vertina šį grandiozinį Lietuvos projektą, R.Šikšnienė atsakė žinoma sentencija: „Karalius su karūna, bet basas…“

Be to, direktorei įdomu ir pamatyti parengtą ekspoziciją, pabendrauti su tenykščiais muziejininkais, nes jie, anot R.Šikšnienės, su Šilutės muziejaus specialistais bendrauja mielai.

Rūpi šilutiškiams muziejininkams ir pamatyti, kaip organizuojami tokie atidarymo renginiai, mat ir patiems nebe už kalnų H.Šojaus dvaro atidarymas po renovacijos.

„Pagaliau, reikia pasveikinti didelį darbą nuveikusius žmones ir pradedančius dirbti kolegas“, – sakė R.Šikšnienė.
Valdovų rūmų atidarymo iškilmės prasidės 14 valandą, Rūmų didžiajame kieme.