Valdžia saugo savo atlyginimus ir kerta silpniausius

Mero pavaduotojai S.Skutulienei pasiūlyta eiti pareigas visuomeniniais pagrindais - nemokamai. O gal už už vieną simbolinį litą? / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Ketvirtadienį rajono Tarybos posėdyje, ko gero, bus patvirtintas savivaldybės 2012 metų biudžetas. Nors tvirtinama, kad Savivaldybės administracijai išlaikyti šiame biudžete skirta 4 proc. mažiau nei pernai, tačiau darbuotojų skaičius bus sumažintas tik seniūnijose – ketinama panaikinti 9 etatus.

9 žmonės, dirbę seniūnijų darbininkais, kapinių prižiūrėtojais, apskaitininkais bus atleisti ir galės pusmetį dirbti Darbo biržos siūlomus viešuosius darbus. Dar 7 liks dirbti seniūnijose sumažintu krūviu.

Savivaldybės administracijos darbuotojams rekomenduojama bent po vieną dieną per mėnesį eiti nemokamų atostogų.

Nesutikdamas su tokiais taupymo planais, rajono Tarybos narys Arvydas Jakas pateikė 3 sprendimų projektus, kad taupymo politiką pajustų ne tik paprasti Savivaldybės administracijos darbuotojai, bet ir „grietinėlė” – rajono vadovai.

Vicemerei – visuomenines pareigas

A.Jakas, siekdamas sutaupyti rajono biudžeto lėšų tikslingesniems reikalams, siūlo, kad mero pavaduotoja Stasė Skutulienė nuo 2012 m. kovo 1 dienos pareigas atliktų visuomeniniais pagrindais – be atlyginimo.

Pasak A.Jako, visi žino, kad S.Skutulienė nori dirbti šį darbą, todėl siūlomas sprendimo projektas leistų jai išlikti mero pavaduotoja, bet nebūtų eikvojami biudžeto pinigai. Priėmus A.Jako siūlomą sprendimą, kas mėnesį būtų sutaupyta vidutiniškai apie 3670 Lt jai dabar mokamos algos.

Dar šios kadencijos rajono valdžios formavimo pradžioje Liberalų sąjūdžio lyderis rajone Edvardas Vitkauskas buvo iškėlęs siūlymą eiti vicemero pareigas visuomeniniais pagrindais. Tačiau griuvus tuometinei liberalcentristų formuojamai valdžios koalicijai, pražuvo ir tokia pasiaukojanti politiko iniciatyva.

Dabar E.Vitkauskas nebepalaiko analogiško siūlymo. Jis tikina, jog S.Skutulienės darbas labai svarbus ir vertas jai mokamų tūkstančių. Jo nuomone, geriau atleisti kelis Savivaldybės administracijos darbuotojus, bet išsaugoti vicemerę.

Trečią kadenciją vicemerės pareigas einanti rajono politikė S.Skutulienė „Šilutės naujienoms“ vietoj komentaro sakė: – „rašykit ką norit“.

Administracijos vadovams – nuimti priedus

Kitais dviem sprendimo projektais A.Jakas pasiūlė nebemokėti atlyginimų priemokų Savivaldybės administracijos direktorei Idai Vasiljevienei ir abiem jos pavaduotojams.

A.Jakas siūlo pripažinti netekusiais galios Savivaldybės tarybos 2011-10-27 sprendimus dėl 50 proc. pareiginio atlyginimo priemokos skyrimo I.Vasiljevienei (dabar jos mėnesio vidutinis atlyginimas su priemoka yra 4521 Lt) ir 30 proc. pareiginio atlyginimo priemokos skyrimo pavaduotojams Dainorai Butvydienei ir Raimundui Ambrozaičiui (dabar jų vidutinis mėnesio atlyginimas su priemoka – 3797 Lt).

Pasak A.Jako, nesunku paskaičiuoti, kad šiuo sunkmečiu panaikinus vieną vicemero etatą ir nemokant politinio pasitikėjimo pareigūnams – administracijos vadovams – priemokų per metus būtų sutaupyta apie 100 tūkst. litų. Juolab kad minėti politinio pasitikėjimo pareigūnai savo darbu dar neįrodė, kad sugeba puikiai dirbti sunkmečio sąlygomis. Finansinė Savivaldybės situacija nepagerėjo, nebuvo operatyviai sureaguota į „Snoro“ banko veiklos sustabdymą ir jame liko apie 1,2 mln. litų Savivaldybės pinigų. Kodėl jie ten laikyti, kai Savivaldybės skolos siekia 47 mln. litų? Be to, ir sužinojus apie banko nacionalizavimą, į Savivaldybės sąskaitą šiame banke dar plaukė įmokos.

Algų karpymą atidėjo

A.Jako parengtiems sprendimo projektams pritaria rajono Tarybos opozicijoje esančios partijos. Tačiau valdančiosios koalicijos partijų atstovai pasiūlymų svarstymą nusprendė atidėti.

Kaip teigė Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Juozas Sauspreškis, pasiūlyti sprendimai yra svarbūs ir sudėtingi, todėl juos reikia gerai išanalizuoti. Jo nuomone, nereikia skubėti – bus galima svarstyti vėliau.

Tačiau toks valdančiųjų vilkinimas leis patvirtinti savivaldybės biudžetą 2012 metams be jokių pataisymų.
Pasak A.Jako, vien tik tų keturių politinio pasitikėjimo pareigūnų atlyginimų korekcijos leistų sutaupyti tiek lėšų, kad būtų galima išsaugoti, pavyzdžiui, pradinę mokyklą Naujakuriuose.

A.Jaką stebina valdančiosios koalicijos politiko, liberalsąjūdiečio Jono Purlio pozicija. Jis Naujakurių gyventojams yra pasižadėjęs stengtis, kad jų pradinė mokykla būtų išsaugota, tačiau kai reikėjo balsuoti dėl sprendimų, galinčių sutaupyti lėšų, balsavo taip, kaip reikia valdžiai, ir jokių savo siūlymų nepateikė.

Silutes naujienu LOGO copy