Valdžia susirūpino vaikų žaidimo aikštelėmis

AIKSTELESJau seniai šilutiškiams graudu žiūrėti į tai, kas mieste liko iš vaikų žaidimo aikštelių, esančių daugiabučių namų kiemuose.

Rajono merė Daiva Žebelienė su savo pavaduotoju Algirdu Balčyčiu, Šilutės seniūno pavaduotoju Algirdu Ivanausku bei savivaldybės Architektūros skyriaus vedėju Viktoru Bičkausku trečiadienį aplankė miesto daugiabučių namų kvartalus ir apžiūrėjo tas aikšteles. Sulaužytos karuselės, čiuožyklos, išardytos sūpuoklės, buvusių betoninių smėlio dėžių, suoliukų liekanos ne tik nebetinkamos vaikams žaisti, bet net pavojingos.

Kasmet nori atnaujinti bent po 5 aikšteles

Pasak D.Žebelienės, nemažai žmonių priekaištauja valdžiai dėl varganai atrodančių žaidimo aikštelių, skundžiasi, kad miesto seniūnui tokie reikalai nerūpi.

Architektūros skyriaus vedėjas V.Bičkauskas sako, kad mieste reikėtų atnaujinti mažiausiai 11 žaidimo aikštelių. Architektūros skyriaus stalčiuose jau senokai guli ne vienas projektas, kaip galėtų būti sutvarkytos daugiabučių namų vaikams skirtos žaidimų aikštelės, tačiau šie darbai nepradedami, nes nesulaukiama politikų pritarimo.

Merės nuomone, žaidimo aikšteles mieste reikia tvarkyti ne po vieną – bent jau po 5 ar 6 kasmet. Ji žada pasirūpinti, kad lėšos tam būtų numatytos 2013-ųjų metų rajono biudžeto projekte. Aikštelėms atnaujinti ir įrengti naujoms ketinama ieškoti finansavimo ne tik rajono biudžete, bet ir valstybės bei ES paramos fonduose. Savivaldybė mielai priimtų ir verslo įmonių tikslinę paramą.

Neatidėliojant reikėtų atnaujinti aikšteles Jaunimo alėjoje, šalia M.Jankaus mokyklos, Melioratorių al., šalia Liepų ir P.Jakšto gatvių daugiabučių.

Nauja sporto aikštelė – Gluosnių gatvėje

A.Balčytis pakvietė apžiūrėti šalia Gluosnių gatvės daugiabučių namų kadaise buvusią sporto aikštelę, kuri seniai apleista. Žmonės prašo, kad ši aikštelė atgytų. A.Balčytis tarėsi su Sporto departamento vadovybe, kad čia būtų įrengta universali sporto aikštelė.

Sporto departamentas, įgyvendindamas ES paramos projektą, Lietuvoje jau įrengė 81 sporto aikštelę. Jos paprastai būna 20×40 metrų ploto, aptvertos tvorele, su sintetinės žolės danga, jose įrengiami rankinio ar futbolo vartai, krepšinio, tinklinio stovai. Tokios aikštelės kaina – apie 110 tūkst. Lt. Savivaldybei reikia tik sutvarkyti žemės naudojimo ir projektavimo dokumentus, įrengti apšvietimą bei paruošti žemės paviršių.

Sporto departamentas „Šilutės naujienoms“ patvirtino, kad sporto aikštelės įrengimas Šilutėje galėtų būti pradėtas dar šiemet, jeigu rajono vadovybė atliktų paruošiamuosius darbus. Paklausus, kodėl iš šio projekto Šilutėje neįrengta nė viena tokia daugiafunkcė aikštelė, atsakyta, kad niekas to neprašė.

Architektūros skyriaus vedėjas V.Bičkauskas rajono vadovams Liepų gatvėje, už „Liepos“ parduotuvės, rodė teritoriją, kurioje galėtų būti įrengta automobilių statymo aikštelė. Ši vieta kažkada buvo numatyta daugiabučio namo statybai, pakloti pamatai, dabar tokie planai nebepuoselėjami.

Rajono vadovai tikisi sulaukti pasiūlymų dėl žaidimų aikštelių ir kitos infrastruktūros poreikio ir iš miesto gyventojų, namų bendrijų.