Valentino dieną pasitikite su meiliavaisčiais – afrodiziakais

afrodiziak copyŽmonija nuo senų laikų ieškojo afrodiziakų – prieskonių seksualiniam gyvenimui pagardinti. Senovės romėnai valgydavo austres, kinai – ryklių pelekų sriubą, arabai – kupranugario kuprą. Lietuvoje meiliavaisčiai naudoti kaip priemonė, kuri, tikėta, padeda kuriant ir išsaugant šeimą, dar – kad vyras „spraunesnis“ būtų.

Tai gali būti smilkalai, kvepalai, maistas, gėrimas ar netgi tam tikras įsitikinimas, nuotaika, atmosfera, kuri „uždega“ arba padidina seksualinį potraukį.

Kokie afrodiziakai efektyviausi?

Afrodiziakais vadinamai produktai, sužadinantys erotinį apetitą ir sustiprinantys seksualinį malonumą. Jie stimuliuoja hormonų gamybą: vyrams – dopamino, moterims – serotonino.

Mėsa, žemės riešutai ir sūris didina dopamino kiekį, o miltiniai gaminiai ir daržovės – serotonino. Tačiau neskubėkite jų valgyti – persivalgymas seksualumui nepadeda, o ir pačių afrodiziakų yra labai daug, tad galite išsirinkti pagal savo skonį.
Yra kelios teorijos apie afrodiziakus. Vieni žinovai mano, kad kai kurie produktai, pavyzdžiui, krevetės, austrės, kiaušiniai, ikrai, didina vyriškųjų hormonų kiekį organizme ir taip skatina vyrų lytinį potraukį. Kitų nuomone, afrodiziaku vyrui gali tapti kiekvienas produktas, teikiantis jėgų: vaisiai, daržovės, riešutai. Trečiosios teorijos šalininkų tvirtinimu, afrodiziakai – tik stipraus aromato maistas.

Nors daugelio afrodiziakų poveikis tėra mitas, kai kurie jų yra iš tiesų veiksmingi. Kaip atskleidė Gvelfo universiteto (Kanada) mokslininkai, vieni veiksmingiausių afrodiziakų – tai šafranas ir ženšenis. Šių mokslininkų atlikti tyrimai yra kol kas išsamiausias afrodiziakų tyrimas.

Anot Kanados mokslininkų, lyginant su cheminiais preparatais ir tabletėmis, natūralūs afrodiziakai, žinoma, yra mažiau veiksmingi, tačiau jie neturi jokių pašalinių poveikių. Negana to, preparatų veikimas yra laikinas, o štai afrodiziakai pakelia libido, o tai suteikia daugiau malonumo lytinio akto metu, rašo zdr.ru.

Priimta manyti, jog libido kelia ir šokoladas, tačiau jis nesukelia susijaudinimo. Šokoladas tik padeda smegenyse gamintis seratotiną (laimės hormoną) primenančius hormonus. Dėl šios priežasties ir atrodo, jog šokoladas mums padeda atsipalaiduoti ir romantiškai nusiteikti.

Mokslininkai taip pat įspėja, jog nors alkoholis ir pakelia libido, jis kenkia potencijai, todėl jis nėra ir negali būti laikomas afrodiziaku.

Populiariausi afrodiziakai

* Vaisiai: avokadas, bananai, papaja.
* Pieno produktai: kefyras, sūris, varškė.
* Vitaminai E ir A: morkos, menkės kepenėlės.
* Prieskoninės žolelės: šalavijas, laukinės garstyčios, rugiagėlės, čiobrelis, anyžius, mėta.
* Šokoladas, kakava.
* Šakniavaisiai: šparagai, krienai, salieras.
* Prieskoniai: imbieras, rozmarinas, raudonasis pipiras, muskato riešutas, krapai, kalendra, gvazdikėliai.
* Įvairūs: graikiniai riešutai, figos, kviečiai, moliūgų sėklos, džiovinti abrikosai, alyvuogių aliejus.

Kaip vartoti?

Žaliasis anyžius aktyvuoja parasimpatinę nervų sistemą ir pagreitina hormonų išsiskyrimą. Dėl šios priežasties jaučiama lengva euforija. Iš žaliojo anyžiaus pasigaminkite arbatos ir gerkite 2-4 kartus per dieną.

Miežiai pagreitina kraujo cirkuliaciją dubens srityje ir išvalo dubens kraujagysles. Galite pasigaminti miežių arbatos ir gerti 2-3 kartus per dieną. Veiksminga bus ir miežinių kruopų košė.

Cinamonas švelniai stimuliuoja lytines liaukas ir nesukelia pavojingos priklausomybės. Paruoškite arbatą iš 10-15 gramų cinamono ir pusės litro vandens. Cinamono galite įberti ir į karštą vyną. Garantuojame, kad po penkiolikos minučių pajusite ryškų nuotaikos pagerėjimą.

Kalendra pagreitina kraujo cirkuliaciją dubens srityje. Tačiau kalendrą vartokite saikingai, nes ji sukelia ir šalutinių efektų. Geriausia ją vartoti sumaišytą su medumi. Sumaišykite 3 gramus kalendros miltelių su arbatiniu šaukšteliu medaus ir laikykite burnoje tol, kol ištirps.

Puikus ir efektyvus afrodiziakas – čiobrelis. Ypač jį suderinus su triušiena.

Jūros gėrybės taip pat nusipelnė afrodiziakų šlovės: juose esantis cinkas didina seksualinius troškimus. Tik austrės, kaip anksčiau buvo manyta, neveikia potencijos, o tik gerina spermos kokybę.

Svogūnas – pati aistrą žadinančių produktų piramidės viršūnė. Jis yra kiekvienuose namuose ir sukelia ne tik ašaras, bet ir dovanoja daug energijos kokybiškam ir aistringam laiko praleidimui. Ajurvedos šaltiniuose teigiama, kad svogūnas – šlapimą varanti, tonizuojanti, stimuliuojanti, valanti kraują ir jaudinanti daržovė. Rytų, kinų, europiečių kultūrose nei viena daržovė nefigūruoja meilės reikaluose taip dažnai, kaip svogūnas. Ne veltui svogūnai uždrausti vienuolynuose, tačiau namuose visada turi būti ši stebuklinga ir vis dėlto skani (apdorojus) daržovė.

Avokadas – organizmo žadintojas, nes jo sudėtyje yra begalė maistingų medžiagų, tokių kaip: baltymai, vitaminas A, riebalinės rūgštys ir t.t. Visada tinka daržovių – vaisių salotoms, blynams ir begalei kitų patiekalų.

Bazilikas – vaisingumo ir aistros simbolis. Šis augalėlis tinka beveik viskam: žuvies patiekalams, mėsai, salotoms, prancūziškiems skrebučiams su sviestu bei česnakais, padažams… Ar esat bandę sutrinti šviežią baziliką rankose ir pauostyti pirštus? Sunku atitraukti nosį, nes kažkurios baziliko lapeliuose slypinčios medžiagos stipriai stimuliuoja mūsų nosies receptorius bei smegenis.

Ikrai – fosforo ir aminorūgščių lobis. Teigiama, kad šis delikatesas pailgina lytinį aktyvumą ir žadina aistrą.

Daugiausia patiekalų su afrodiziakais gamina italai: mėsos didkepsnius su krauju, salotas iš kiaulpienių, desertus su muskato riešutais, skystą šokoladą ir daugelį kitų.