Valentino dieną restoranų rezervacijos muša metų rekordus

 

5c5bda9901d67Didžiausias Lietuvoje restoranų gidas „Meniu.lt“ Valentino dieną patiria didžiausią vartotojų antplūdį metuose. Žmonės aktyviai renkasi ir rezervuoja staliukus restoranuose, į kuriuos vėliau kviečia savo antrąsias puses. Gerokai aktyviau už vyrus romantiškų vakarienės vietų internetu ieško jaunos moterys.

„Meniu.lt“ nedvejodami skelbia Valentino dieną viena iš dviejų datų metuose, kai klientų srautai yra patys didžiausi. Šią dieną vartotojai aktyviausiai naudojasi restoranų paieškos ir staliukų rezervavimo paslaugomis. Kita diena, labiausiai didinanti vartotojų susidomėjimą yra rugsėjo 1-oji. „Būtent artėjant Valentino dienai pajuntame daugiau nei dvigubai išaugusius vartotojų srautus. Artėjant vasario 14-ajai žmonės labiausiai ieško įvairių restoranų, domisi jų siūlomomis šventinėmis programomis ir bando rezervuoti staliukus. Mažiausiai restoranų ieškoma per didžiąsias metų šventes – Kūčias, Kalėdas, Velykas, tuomet tinklapio lankomumas krenta kone perpus. Greičiausiai tokias šventes žmonės labiau linkę švęsti šeimos rate, tad ir restoranų tuo laikotarpiu ieško mažiau“, – teigia „Meniu.lt“ vadovas Laurynas Mažuolis.

Valentino diena – lyg „paskutinės minutės“ šventė

Skirtingai nei ruošdamiesi Kalėdoms ar gimtadienio šventei, Valentino dienos lietuviai neplanuoja labai iš anksto. „Meniu.lt“ Valentino dieną maksimalius vartotojų srautus fiksuoja jau nuo 11 ryto ir pikas išsilaiko iki 20 val. „Sugamour“ tinklo vadovė Žaneta Birbilienė sako, jog tikrasis klientų pikas pasiekiamas per pačią Valentino dieną, kai žmonės jau iš pat ryto užsuka nupirkti antrajai pusei ar kolegai darbe kokio rafinuoto saldėsio ar rezervuoja staliuką romantiškam pasisėdėjimui prie kavos puodelio.

Palangoje įsikūrusio „Restoranas 4“ direktorė Vesta Žemaitė taip pat išskiria „paskutinės minutės“ klientus, kai šventinę vakarienę svečiai bando rezervuoti tą pačią dieną. „Restoraną lietuviai linkę rezervuoti prieš pat Valentino dieną, per daug nesirūpindami, ar spės gauti jame vietą. Yra net tekę gelbėti iš padėties vieną klientą, kuris savo damai pažadėjęs vakarienę į mus kreipėsi per vėlai ir vietų jau nebeturėjome, tačiau vakarienę vis dėlto suorganizavome, pastatę papildomą staliuką išsiblaškiusiam svečiui“, – šypsosi restorano vadovė.

Akibrokštas: romantiškas vakarienes internetu moterys rezervuoja dvigubai aktyviau, nei vyrai

Romantiškos vakarienės paieškomis internetu dažniausiai užsiima moterys – anot „Meniu.lt“ vadovo, būtent jos gerokai aktyviau už vyrus renkasi vakarienės vietą ir ją rezervuoja. „Jau senokai stebime įdomią tendenciją – net 67 proc. tinklapio lankytojų, aktyviausiai ieškančių ir rezervuojančių restoranus yra moterys. Nenorėdamos prašauti pasirinkusios netinkamą restoraną lankytojos ypač domisi kitų vartotojų paliktais atsiliepimais ir pačios yra linkusios palikti komentarus. Dauguma vartotojų – net 50 proc. yra 25–34 metų amžiaus, o 35–44 metų amžiaus žmonės sudaro 17 proc. visų „Meniu.lt“ lankytojų“, – komentuoja L. Mažuolis.

Pirmiausiai išgraibstomi šventines programas siūlantys restoranai

„Didžiausią susidomėjimą Valentino dieną tarp mūsų vartotojų turi restoranai, pateikiantys specialias šventines programas, turintys aiškią žinutę savo klientams ir viliojantys specialia muzikine programa. Rinkdamiesi specializuotus pasiūlymus klientai žino, kad bus ne tik skaniai pavaišinti, bet ir deramai pralinksminti. Taip pat visais laikais išlieka populiarūs itališkos virtuvės, jūrų gėrybių restoranai, desertinės“, – komentuoja L. Mažuolis. Restoranų atstovės taip pat pritaria šiems pastebėjimams. „Įsitikinome, kad lietuviai daug labiau linkę rinktis pilną šventinę programą, negu privačią, romantišką vakarienę žvakių šviesoje, tad visuomet šiai progai siekiame turėti autentišką programą, gyvą muziką ir išskirtinį meniu“, – teigia restoranų „Perkūno namai“ ir „Daugirdas“ atstovė Indrė Pundinienė.

Ž. Birbilienė taip pat pabrėžia, jog „Sugamour“ ypatingą dėmesį skiria Valentino dienai. „Išskirtinių desertų restorano idėja labai gražiai dera su meilės švente – priimame Valentino dieną tarsi profesinę šventę, pasidabiname dekoracijomis ir specialiai šiai dienai puošiame desertus. Siekiame įtikti ir didžiausiems gurmanams“, – komentuoja tinklo vadovė.