Valstiečių žaliųjų sąjunga ruošia Seimo narių vizitą Šilutėje

Valstiečių žaliųjų sąjungos Šilutės skyrius aktyvina savo veiklą. Skyriuje jau turi porą dešimčių narių ir kruopščiai atsirenka naujus narius iš kelių dešimčių norinčių tapti naujai kuriamo skyriaus nariais.

LVŽS Šilutės skyriaus vadovai susirinkime aptarė įspūdžius iš kelionės į Briuselį, kalbėjo apie įvykusį partijos visuotinį susirinkimą ir Seimo narių - partiečių priėmimą.

Pirmadienį įvyko aktyviausių skyriaus narių susirinkimas, kuriame aptarti svarbūs klausimai: dviejų skyriaus narių įspūdžiai iš kelionės į Briuselį ir pasisvečiavimo pas europarlamentarą Bronį Ropę, bei papasakoti įspūdžiai apie partijos visuotinį rinkiminį susirinkimą Alytuje.

Be to skyriaus nariai suderino visiems patogų laiką, kada galės priimti partijos LR Seimo narių delegaciją, kuri Šilutėje apsilankys 2022 metų sausio mėnesį.

Susirinkimą pradėjo skyriaus pirmininkas Alfredas Stasys Nausėda, kuris pasidžiaugė, kad auga naujų jaunų narių ir rėmėjų skaičius. Todėl jis tikisi, kad skyriuje bus surinktas pakankamas narių skaičius, o nauji nariai nebus susipainioję karjeros, korupcijos interesais ir ryšiais.

A. S. Nausėda pasidžiaugė dviejų skyriaus narių – Roberto Kuncaičio ir Irmanto Grikšo, kelione į Briuselį, Europarlamento rūmus, todėl paprašė juos pasidalinti įspūdžiais.

Pasak R. Kuncaičio, kelionė buvo įspūdinga. Juolab, kad Europarlamente yra 705 narių posėdžių salė, jų darbo vietos. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Europos parlamente B. Ropė jau antrą kadenciją dirba aktyviai. Daugiausia jėgų jis savo europarlamentinėje veikloje atiduoda trims darbo kryptims: žemės ūkio politikai, kad žemę dirbantis žmogus jaustųsi gerbiamas ir oriai uždirbtų; regionų, savivaldos politikai, kad kiekviename Lietuvos krašte gyventi būtų ne prasčiau, nei sostinėje; aplinkosaugos, maisto saugos, sveikatą tausojančios energetikos bei sveikatos apsaugos politikai, kad visi būtume sveikesni ir saugesni.

Dabar B. Ropė yra susirūpinęs, kad Lietuvos Seimo Europos reikalų komitetas viešai išreiškė palaikymą didesnio finansavimo skyrimui į sostinės regioną, atimant iš likusių Lietuvos regionų dalį jiems priklausančio ES finansavimo. Vyriausybė pateikė siūlymą Europos Komisijai perskirstyti Sanglaudos fondo paramą iš Vidurio ir Vakarų Lietuvos regiono į sostinės regioną. B. Ropė tokius mūsų Vyriausybės veiksmus vadina ciniška veikla.

R. Kuncaitis ir I. Grikšas papasakojo ir įspūdžius apie Briuselio miesto įžymybes. Šilutiškius nustebino mieste atsiradusi nauja skulptūra: Briuselio senamiestis visuomet garsėjo besišlapinančio berniuko skulptūra, o dabar čia atsirado dar ir besišlapinanti mergaitė. Briuselyje visuomet buvo madinga vaikščioti su šuniukais, dabar tokių vaizdelių dar daugiau, nes Covid – 19 pandemijos metu po miestą vaikščioti neribotai galėjo tik vedžiojantieji šuniukus.

Skyriaus pirmininko pavaduotojas sekretoriato darbams Vytautas Pilipavičius papasakojo apie visuotinį partijos susirinkimą. Visiems įdomiausia buvo žinia apie tai, kaip įvyko partijos pirmininko rinkimai: jis buvo renkamas iš dviejų kandidatų. Surinkęs per 70 proc. balsų rinkimus laimėjo Ramūnas Karbauskis.

V. Pilipavičius priminė, kad Šilutės skyriaus nariai turi išsirinkti dieną, kada galės priimti LVŽS Lietuvos Seimo narius. Visi sutarė, kad patogiausia juos priimti ir surengti susitikimą su gyventojais bus 2022 m. sausio 17 dieną.

Komercijos direktorius, korespondentas