Valstybės vadovai sveikina Klaipėdos krašto žmones

butkeviciusLietuvai šiandien minint Klaipėdos krašto atgavimo 90-metį, prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Algirdas Butkevičius pabrėžia, kad be šios teritorijos šalis būtų politiškai, ekonomiškai ir kultūriškai silpnesnė valstybė.

„Šiandien neįmanoma įsivaizduoti Lietuvos be jūros. Prieš 90 metų sukilimo organizatorių pastangomis Lietuva atgavo Klaipėdos kraštą ir vėl tapo jūrine valstybe. Šiandien Klaipėda – tai ne tik Lietuvos langas į Vakarus, bet ir mūsų šalies energetinio savarankiškumo simbolis”, – kalbėjo Prezidentė.

A.Butkevičius sveikinime Klaipėdos krašto žmonėms teigia, jog prieš 90 metų Klaipėdos krašto lietuvininkų bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės valia ir svarbiausia – savanorių ir karių pasiaukojimu bei aukomis mūsų valstybė susijungė su Pamariu.

„Prieš devynis dešimtmečius Lietuva buvo labai pavojingoje situacijoje – neturėdama Vilniaus ir Klaipėdos, valstybė galėjo neišgyventi. Radikaliam žingsniui pasiryžusi valdžia rizikavo būti pasmerkta, tačiau tada buvo žvelgiama toli į ateitį ir „Klaipėdos žygis“ pasiteisino”, – sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, Lietuvai jūros valstybės statusas duoda „plačius horizontus, laisvės pojūtį, galimybę bendrauti su tolimais partneriais. Juk ten, kur jūra, negali būti sustabarėjimo, negali būti diktato, negali būti užsisklendimo, žmogaus niekinimo. Klaipėdietiška dvasia pasireiškia drąsiais sprendimais, lankstumu, demokratinėmis nuostatomis. O visa tai virsta ūkine sėkme, turtingesniu klaipėdiečių gyvenimu”.

Premjeras Klaipėdos krašto žmonėms linki, kad palankus vėjas pūstų į Klaipėdos bures, o laisvas pamario žmonių sielas praturtina asmeninė sėkmė, viso mūsų krašto klestėjimas.

Lietuvos Seimas, atsižvelgdamas į šį ypatingos reikšmės jubiliejų, 2013-tuosius yra paskelbęs Klaipėdos krašto metais.

Įvairūs renginiai Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-mečiui paminėti vyks ir Šilutėje.

 

vairūs renginiai Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-mečiui paminėti vyks
Visą straipsnį galite rasti http://www.balsas.lt/naujiena/710320/sukanka-90-metu-kai-lietuva-prisijunge-klaipedos-krasta