Vanagų stovykloje – puspenkto šimto stovyklautojų

Birželio 28 dieną apie 450 stovyklautojų sugužėjo į jau 26-ąjį kartą organizuojamą Vanagų stovyklą. Ir ne tik šilutiškių, bet ir aplinkinių rajonų bei tolimesnių šalies miestų gyventojų.

Vanagų stovykla, pradėta rengti prieš 26 metus, jau seniai tapo viena populiariausių vasaros stovyklų. Kiekvieną vasarą į ją suvažiuoja nemažai ir Šilutės rajono vaikų, šiemet jų ­– daugiau nei pusė.

Kunigo Valdo Miliausko ir jo komandos savanoriška veikla organizuojama stovykla „Vanagai“ yra bene pigiausia, bet visada sulaukia milžiniško norinčiųjų čia pateikti būrio. Kainą kiekvienas dalyvis gali pasirinkti pagal savo išgales. Kaip ir kasmet, stovykla truko 5 dienas, kurių metu stovyklautojų veiklas organizavo ir juos ugdė net apie 100 savanorių.

Kalbinamas V. Miliauskas prisiminė, kad stovyklos pradžia tolimais 1998-aisiais buvo tuometinių teologijos studentų susibūrimas, o jo organizatorius buvo jo vyresnysis brolis Liudas. Vėliau, bene po 7 metų, L. Miliauskui išvykus, kažkas turėjo perimti jau įsibėgėjusią tradiciją, tad darbo ėmėsi Valdas.

Stovykla greit tapo tokia populiari, kad kasmet, vos tik paskelbiama žinia apie registraciją, anketos užpildomos ir vietos išgraibstomos per kelias dienas. Tas pats buvo ir šiemet. „Kaip paukščiai visi suskrido į stovyklą“, – vaizdingai palygina V. Miliauskas.

Stovykla orientuota į mažų miestelių vaikus, tačiau joje ilsisi ir iš Vilniaus, Marijampolės, Šilalės, Tauragės bei kitų šalies vietovių atvykęs jaunimas. Tarp jų yra ir naujokų, ir nebe pirmą kartą atvažiuojančių, o kai kurie buvę stovyklautojai čia jau atlydi savo atžalas.

Klausiamas, kiek palapinių reikėjo pastatyti tokiam gausiam stovyklautojų būriui, vadovas prisipažįsta, kad jas beskaičiuodami organizatoriai greit pametė skaičių. Tad spėja, kad palapinių „miestelyje“ jų išdygo apie 250.

Vadovas dėkingas daugeliui geranoriškų žmonių – ir aplinkinių gyventojų, ir šilutiškių, ir stovyklautojų tėvams, kurių dažnas paklausia ar galėtų kuo nors padėti organizatoriams, pasiūlosavo paslaugas.