Vasara Pašyšių bibliotekoje

vasara pasysiu_bibliotekoje1Pašyšių bibliotekoje toliau tęsiasi akcijos „Atverk duris vasarai“ renginiai.

Kartu su Šilutės socialinių paslaugų centro darbuotoja Juknaičių seniūnijoje Aurelija Želvyte birželio 21 d. organizavome užsiėmimus socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams „Vasara pienės pūke“. Iš buitinių atliekų vyresnieji vaikai kartu su suaugusiais gamino pienę, kuri papuoš akcijos „Atverk duris vasarai“ vaikų darbų ekspoziciją.

Kol vyresnieji plušėjo bibliotekos kiemelyje, mažieji bibliotekos lankytojai su bibliotekininke diskutavo apie vasarą, žydinčius augalus, skaitė kūrinius apie pienę, dalyvavo kūrybiniuose užsiėmimuose. Jų metu  vaikai  išbandė netradicines piešimo priemones ir būdus.

Idėja pakviesti Joninių naktį į improvizuotą kino teatrą sudomino jaunimą. Tad birželio 23-iosios vakarą švęsti Joninių rinkomės bibliotekoje.

Bibliotekininkė pristatė Joninių šventės vardų reikšmes, šios nakties burtus, simbolių reikšmes ir šios šventės paminėjimą kitose šalyse.

Prisiskynę įvairių žolynų, klausant Joninių sutartinių pynėme vainikus, kuriuos po vidurnakčio plukdėme Šyšos upėje. Nakties pikniko metu skanavome riešutų pyragą su  liepžiedžių arbata ir improvizuotame lauko kino teatre žiūrėjome filmą. Šiltą vasaros vakarą susitikti su draugais ir žiūrėti filmą kur kas prasmingiau ir įdomiau, nei sėdėti prie kompiuterio ar miestelio aikštėje gliaudyti saulėgrąžas. Pabraidę po Joninių rasą išsiskirstėme namo, ir pravėrę duris vasarai toliau tęsime savo ieškojimų ir atradimų veiklas bibliotekoje.