Vasario 16 – ąją Šilutės regbininkės rajono garbę gynė Marijampolėje

regbis AustejaVasario 16-ąją, regbio klubo „Klaipėdos kovas“ Šilutės  mergaičių komanda, vadovaujama trenerės Austėjos Minkevičiūtės,  pirmąją atkurtos valstybės 100 metų jubiliejaus dieną, rajono garbę gynė Marijampolėje, nekontaktinio regbio turnyre „Lietuvos valstybės atkūrimo taurė“.

Pasak klubo „Šilutės regbis“ trenerės A.Minkevičiūtės, jaunosios šilutiškės Augustė Macaitė, Lukrecija Lukošiūtė,  Kornelija Putytė (Pamario pagrindinė mokykla), Goda Tarozaitė, Emilė Širvytė (Žibų pradinė mokykla) ir Aukstė Šperbelytė (M.Jankaus pagrindinė mokykla) šį kartą priėmė nemenką iššūkį ir rungėsi vyresniųjų grupėje su labiau patyrusiomis mergaitėmis. Visos rungtynės vyko taškas į tašką.

Nuo ankstyvo ryto mergaičių nekontaktinio regbio turnyras vyko Marijampolės „ARVI“ futbolo manieže, apie kokį šilutiškiai gali tik pasvajoti. Maniežas atidarytas 2008 m. liepos 6-ąją, ir toks maniežas buvo pirmas Baltijos šalyse. Manieže įrengta apšvietimo sistema, pilnų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštė leidžia žaisti futbolą ištisus metus. Taip pat įrengti bėgimo takai lengvaatlečiams, yra persirengimo kambariai su dušais ir masažo kambarėliais. Maniežo statybą finansavo ES, LR vyriausybė, Marijampolės savivaldybė, privatūs rėmėjai bei FK „Sūduva“.

Jaunųjų sportininkių komandos buvo suskirstytos į U-12 ir U-14 grupes. Šilutiškės susitiko su Alytaus ir Panevėžio regbininkėmis ir užėmė garbingą III vietą. II vietą iškovojo panevėžietės, o nugalėjo Alytaus regbininkės.

„Džiaugiuosi savo mergaičių drąsa ir stiprybe! Jos parodė tikrą charakterį, nes kovodamos prieš žymiai vyresnes merginas pralošė tik minimaliu taškų skirtumu. Žinoma, rezultatas rungtyniaujant  yra svarbu, nes laimėti patinka visiems, tačiau šįkart mergaitės pačios sau įrodė, kad sugeba žaisti ir su labai stipriomis varžovėmis. Nusiminimą dėl pralaimėjimo keitė pasididžiavimas savo jėgomis. Kelionę vainikavo pakeliui į namus sugiedotas Lietuvos himnas ir tai buvo pačių mergaičių iniciatyva. Tai glostė širdį man ir kaip trenerei, ir kaip Lietuvos pilietei“, – „Šilutės naujienoms“ sakė trenerė A.Minkevičiūtė.

U-12 grupėje nugalėjo panevėžietės, antros buvo plungiškės, trečios – kaunietės. Kitas turas vyks pavasarį, jaunosios regbininkės nekantraudamos jo laukia. Planuojamos ne vienerios draugiškos rungtynės su draugais  iš Klaipėdos regbio klubo „Klaipėdos kovas“.