Vasaros stovyklos: stovyklautojų gausu, kainos kyla, rėmėjų parama mažėja

Vasaros atostogos - puikus metas vaikams laisvalaikį praleisti vasaros stovyklose. Šiais metais Šilutės rajono savivaldybė visiškai arba dalinai jau finansavo 289 vaikų ir jaunuolių poilsį, dar 52 mokiniai pailsės vėliau. Stovyklautojai laiką leido ir dar leis tiek Šilutės krašte, tiek už jo ribų, o stovyklų programose numatyti tiek fiziniai, tiek edukaciniai užsiėmimai.
Didelis būrys mūsų krašto vaikų jau ilsėjosi stovykloje „Žilvitis“ Karklėje.

Vyko 10 stovyklų, pailsėjo 235 vaikai

Birželio mėnesį vaikų vasaros stovyklų vykdymui Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyrius skyrė 7300 eurų. Iš viso pailsėjo 235 vaikai, iš kurių 119 – iš socialiai remiamų šeimų.

Socialinės paramos skyrius socialiai remtiniems vaikams papildomai finansavo ir nemokamą maitinimą, kuriam skyrė 2310 eurų.

Vaikų vasaros dienos stovyklas organizavo devynios Šilutės rajono mokyklos ir Vilkyčių bendruomenės centras, kuriose nuo 5 iki 10 dienų dalyvavo pradinukai bei 5 – 9 klasių mokiniai. Dar trys dienos stovyklos, vyks liepos – rugpjūčio mėnesiais. Jose pailsės 52 mokiniai, iš jų 16 – socialiai remtini.

Stovyklose – fiziniai ir edukaciniai užsiėmimai

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Vidos Kubaitienės teigimu, vaikai stovyklomis labai džiaugėsi. Jie turėjo progą pamatyti ne tik populiarias Šilutės krašto ir aplinkinių rajonų vietas, bet išbandyti ir įvairias edukacines bei fizines veiklas.

Vaikai lankėsi Švėkšnos tradicinių amatų centre, Šilutės Hugo Šojaus dvare – muziejuje, Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos renginiuose, Kintų Vydūno kultūros centre, kuriame susipažino su Mažosios Lietuvos regionu. Šių išvykų metu vaikai gamino keramikos dirbinius, susipažino su emalio meno technika, mokėsi piešti tautinius raštus ant marškinėlių, kepė bandeles ant laužo, pynė ir rišo šiaudelius, šoko tautinius šokius.

Dienos stovyklos vyko ir už rajono ribų. Stovyklautojai lankėsi Kretingos dvaro saldaininėje, kurioje gamino saldainius, Panemunės pilyje vyko užsiėmimas „Lobio paieška“, stovyklavietėje „Medaus slėnis“ vyko medaus degustacija. Taip pat dalyvavo Veiviržėnų kultūros centro edukacinėse programose, lankėsi „Taurų parke“, „Vinetu kaime“, na ir žinoma aplankė Baltijos jūrą.

V. Kubaitienė džiaugiasi mokytojų kūrybingumu ir gebėjimu surengti, tokias įdomias vasaros stovyklas. Mokykloms netgi tenka rengti konkursus, nes jose dalyvauti norinčių vaikų skaičius toks didelis, jog stovyklose pritrūksta vietų.

Gauta papildomų lėšų

Pasak V. Kubaitienės, iš viso vaikų vasaros poilsiui ir kitoms neformaliojo ugdymo veikloms organizuoti Švietimo ir mokslo ministerija Šilutės savivaldybei skyrė 35 300 eurų iš šiemet neįvykusios vaikų dainų šventės rezervo. Dar 77 200 eurų Savivaldybė tikisi gauti vėliau.

Rugsėjo mėnesį skyrius skelbs dar vieną konkursą ir tikisi aktyvaus mokyklų, vaikų dienos centrų, kultūros įstaigų bei kitų juridinių asmenų aktyvumo teikiant projektus neformalioms veikloms organizuoti.

Rėmėjų parama mažėjo

Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis teigia, kad šiemet surinkti finansavimą vasaros stovykloms buvo sunkiau, nes nebuvo aišku kaip stovyklas paveiks karantino sąlygos.

Tačiau pavyko sulaukti finansavimo iš švedų, įkūrusių draugiją „Ljungby“, Šilutės rajono savivaldybės ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos. Už rėmėjų suaukotas lėšas stacionariose stovyklose pailsės 54 vaikai, tarp jų – vaikai iš socialinės rizikos šeimų ir 5 jaunuoliai iš sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“. 43 vaikai liepos 7 – 16 dienomis jau stovyklavo Karklės stovykloje „Žilvitis“, dar 6 moksleiviai liepos 1 – 10 dienomis ilsėjosi Kukuliškių kaime (Klaipėdos r.) esančioje stovykloje „Pasaka“. Likę 5 jaunuoliai iš „Vilties“ bendrijos šioje stovykloje laiką leis vėliau.

Pasak A. Šimelionio, šiemet lyginant su pernai, vasaros stovyklų kaina išaugo. Stovyklos laikosi įvairių Vyriausybės rekomenduojamų apribojimų, dėl to priima mažesnį vaikų skaičių ir atitinkamai išaugo stovyklų kainos. Tiesa, nepaisant šiųmetės situacijos, stovyklų kainos kasmet padidėja maždaug 10 procentų.