Vasaros turizmo sezonas Šilutėje atidarytas

turimo sezonas plaukiaPraėjusį šeštadienį, gegužės 18 d., Šilutėje buvo atidarytas turistinis vasaros sezonas. Jo pradžiai pažymėti buvo surengtas plaukimas baidarėmis Šyšos upe. Maršrutas, kurio ilgis apie 5 km, vingiavo upe per Šilutės miestą.

Į plaukimą galėjo registruotis visi norintys, tačiau pasisekė tik tiems, kurie suskubo užsiregistruoti kuo anksčiau. Vietų baidarėse buvo mažiau nei norinčių plaukti. Po trumpo instruktažo, apsirengę liemenėmis ir apsiginklavę irklais, 52 žmonės išplaukė 27 baidarėmis.

Plaukiojimo inventorių paskolino Šilutės baidarių centras, Laukevičių kaimo turizmo sodyba „Rusnietis“ ir Kintų kaitų klubas.
Plaukiantieji finišavo Šilutės mažųjų laivų uoste, kur uosto kavinėje laukė antroji renginio dalis. Šilutės turizmo informacinio centro (TIC) skyriaus vadovas Edvardas Judžentis pristatė šiais metais sukurtą mobiliąją programėlę „Nemuno deltos žemėlapis“. Programėlę užsakė asociacija „Nemuno deltos namai“, o ji sukurta bendradarbiaujant su Šilutės turizmo informacijos centru.

„Nemuno deltos žemėlapis“ – tai mobiliesiems įrenginiams pritaikytas interaktyvus žemėlapis. Žemėlapyje tiksliomis koordinatėmis sužymėti turistiniai, lankytini ir kiti svarbūs objektai, jie išskirti skirtingomis spalvomis ir piktogramomis. Programa skirta Šilutės kraštui, mat jos pagalba galima susipažinti ne tik su Šilutės miestu, bet ir didžiąja Nemuno deltos regioninio parko dalimi.
turizmo sezonas baidares
Turistinius išteklius žymintys objektai yra suskirstyti į 5 grupes: apgyvendinimo, maitinimo, lankytinų vietų, pramogų ir kitų objektų bei daugiau nei 70 objektų kategorijų. Informacija apie objektus pateikiama lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis, todėl šia programa galės naudotis ir užsienio turistai.

Šis žemėlapis yra nemokamas, jį galima atsiųsti į mobilųjį įrenginį.

Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos projektų vadovė Aurelija Mikalauskienė savo pranešime supažindino su mokyklos vykdomais projektais, paragino nesustoti mokytis, semtis žinių, o dalyvauti įvairiuose projektuose skatino ne tik jaunimą, bet ir vyresniojo amžiaus žmones.

Nemuno deltos regioninio parko direkcijos specialistė Aurelija Jakštaitė pristatė naująjį lankstinuką apie regioninį parką. Šių lankstinukų galima įsigyti parko direkcijoje, Šilutės turizmo informaciniame centre, Rusnės salos etnokultūros ir informacijos centre.

Renginio pabaigoje visi dalyviai pavaišinti žuviene, kurią išvirė UAB „Kintai“ bei burnoje tirpstančiais pyragėliais, iškeptais Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos konditerių.