Vasaros turizmui – „Pamario švyturių kelias“

svyturys UostadvarioŠilutiškiai jau kviečiami keliauti dar trimis naujais turistiniais maršrutais, nes  Šilutės rajono savivaldybė su partneriu Neringos savivaldybe įgyvendina projektą „Pamario švyturių kelias“.

Dar 2016 m. liepos mėn. Šilutės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su LVPA dėl projekto „Pamario švyturių kelias“  įgyvendinimo.

Projekto partneris – Neringos savivaldybės administracija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ įgyvendinimo priemonę „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“.svyturys Ventes

Savivaldybės planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Judita Jakienė pasakoja, kad iki šiol vyko projekto priemonių rengimas: buvo kuriami vaizdo klipai apie rajonus, objektus; kuriami maršrutai, audio gidai, daromos nuotraukos. Veiklos taip pat bus įgyvendinamos ir užsienio kalbomis – anglų, rusų ir vokiečių. Bet šią vasarą šilutiškiai jau gali lydėti savo svečius iš viso į 37 objektus. Penki iš jų – Pamario krašto švyturiai: Nidos, Pervalkos, Juodkrantės, Ventės rago ir Uostadvario.

Turistinių objektų sąraše taip pat yra bažnyčios, kopos, pažintiniai takai, Minijos kaimas ir Rusnės sala, Nidos etnografinė sodyba ir daug kitų objektų.  

Projekto tikslas – pasitelkiant išmanias e-rinkodaros priemones didinti kultūros ir gamtos paveldo objektų žinomumą, lankomumą, aktualumą Šilutės rajono ir Neringos savivaldybėse, informuoti visuomenę bei didinti aplinkosauginį sąmoningumą. Projektu taip pat siekiama gerinti Lietuvos turizmo įvaizdį, turizmo produktų ir paslaugų žinomumą šalyje, prioritetinėse ir perspektyvinėse turizmo rinkose, skatinti turizmo rinkodarą.

Projektas yra inovatyvus, įtraukiantis itin dideles mases skirtingų šalių gyventojų. Projektu siekiama skatinti rusų, vokiečių ir kitus užsienio turistus skleisti pozityvią informaciją apie Lietuvą, turizmo galimybes ir produktus.

Bendra projekto vertė – 252 861,10 Eur, parama iš Europos regioninės plėtros fondo – 214 931, 93 Eur. Projektas bus baigiamas šiemet, rugsėjo 3 d.

Daugiau informacijos apie projektą rasite adresu: http://svyturiukelias.lt/.