Apsaugo tik turtingesnę pusę
Sutartis gali būti naudinga abiem sutuoktiniams. Į ją gali būti įtraukta nuostata, kad skyrybų atveju finansiškai labiau pažeidžiamas sutuoktinis gautų vienkartinę ar mėnesinę kompensaciją pinigais ar turtu.
Reikalinga tik skyrybų atveju
Dažnai pasiūlymas sudaryti vedybinę sutartį priimamas kaip neužtikrintumo dėl santykių išraiška. Sutartis gali palengvinti skyrybas ir sumažinti išlaidas. Ikivedybinė ar povedybinė sutartis gali apibrėžti abiejų sutuoktinių finansinius įsipareigojimus ir jų ribas, gali apsaugoti turtą, įgytą iki santuokos.
Galioja amžinai
Kaip ir bet kurios kitos, vedybinės sutartys gali būti pakeistos ar panaikintos šalims sutarus. Jei pasikeičia šeimos socialinės ar kitos aplinkybės, sutartis gali būti keičiama ar bet kada nutraukta. Tuomet vėl pradeda galioti bendrosios jungtinės nuosavybės režimas, kuris visą sutuoktinių įgyjamą turtą priskiria bendrajai nuosavybei.
Skirta tik turto dalyboms
Vedybų sutartis gali nustatyti abiejų šalių teises ir pareigas, susijusias su turto tvarkymu, vienas kito išlaikymu, dalyvavimu tenkinant šeimos materialinius poreikius ir padengiant išlaidas, reglamentuoti turto padalijimo tvarką, jei santuoka būtų nutraukta.
Reguliuoja tik tarpusavio santykius
Sutartyse gali būti aptariami ir kiti klausimai, pavyzdžiui, kaip bus išlaikomas nepilnametis vaikas ir kur bus nagrinėjamas ginčas dėl vaiko išlaikymo, nepaisant jo gyvenamosios vietos. Tokios nuostatos palengvina ginčo procesą.
Tad vedybinė sutartis nėra įrankis apsaugoti vieną iš sutuoktinių skyrybų atveju. Tai – įvairiems poreikiams pritaikomas ir turto dalybomis neapsiribojantis dokumentas. Sutuoktiniams sąžiningai bendradarbiaujant sudaromos vedybinės sutartys gali suteikti šeimai daugiau finansinio aiškumo, o kartu sustiprinti pasitikėjimą bei santykių skaidrumą.
Pagal BNS inf.
Rašyti atsakymą