Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

DSC05710Pirmadienį, kovo 23 d., visoje Lietuvoje prasidėjo „Vaikų linijos“ organizuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Palaikydamas šeštą kartą vykdomą iniciatyvą, prie akcijos prisijungė ir Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Borovskio Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyrius. Pirmadienį per „Ryto ratą“ buvo pristatyta visos savaitės veikla, parodytas filmukas, kaip kviečia kartu stabdyti patyčias žinomi Lietuvos žmonės.DSC05756

Po renginio mišrios priešmokyklinės ugdymo grupės  ir 1-2 klasių mokiniai žiūrėjo senosios animacijos filmukus „Ai ir Oi“  bei „Zuikio obuoliukai“, diskutavo apie draugystę, kalbėjosi, kaip jie supranta patyčias, piešė savo geriausių draugų portretus.

Antradienį su 3-4 klasių mokiniais buvo diskutuota tema „Kas yra patyčios?“, vaikai dalinosi savo patirtimi. Pokalbių metu piešė ir dailino gražiausius žodžius, iš kurių buvo sukurta mozaika.

Trečiadienį 5-8 klasių mokiniai pynė draugystės apyrankes, dalinosi mintimis, kaip galima sustabdyti šį neigiamą reiškinį. Buvo pristatyta ir aptarta mokykloje vykusi anoniminės anketos analizė „Patyčios mokykloje“ . Kadangi artėjo Šv. Velykos, kilo idėja pasveikinti vieniems kitus. Visų klasių mokiniai parodė savo išradingumą – kūrė velykinius sveikinimus – margučius.

DSC05711Juos sudėjus į vieną stendą išėjo puikus koliažas. Iki penktadienio juo džiaugėmės mokykloje, o prieš atostogas padovanojome seniūnijai, kad puikiu darbu ir gražiais palinkėjimais pradžiugintumėme kiekvieną seniūnijos gyventoją.

Ketvirtadienį pertraukų metu grojo muzika, kuri kvietė 9-10 klasių mokinius ir visus norinčius prisidėti prie draugystės apyrankės pynimo mokyklai.

Penktadienį po 2 pamokų mokyklos kieme buvo iškilmingai išmatuota draugystės apyrankė mokyklai, kuri siekė 40,60 m. Apibendrinti visos savaitės darbai. Tikimės, kad gražūs žodžiai kasdien sklis iš mūsų lūpų, rasim laiko geram darbui ir šypsenos švytės mūsų veiduose.