Vėl sukasi Saugų „Muzikos malūno“ sparnai

Saugose į jaukią evangelikų liuteronų bažnytėlę savaitgalį skubėjo tie, kurie išsiilgę gyvos muzikos ir tradicinio „Muzikos malūno“ festivalio koncertų.

Tie, kurie nors kartą lankėsi festivalio koncertuose pritars, kad maloniausia valanda, praleista sakralioje erdvėje, su puikiais atlikėjais, brandžia publika ir gyvu garsu. Tiesiog atgaiva sielai ir tiek.

Akivaizdu, kad nei virusas, nei pandemija negali sustabdyti besisukančių Saugų muzikos malūno sparnų ir įkalinti žmonių tarp namų sienų. Dar prieš metus visiems atrodžiusi baisi pandemija klausytojų, žiūrovų ir dalyvių neišgąsdino, sąmoningumas, geranoriškumas nulėmė, kad ne tik organizatoriai, bet ir dalyviai saugojo vieni kitus. Todėl neteko girdėti, kad po vykusių koncertų, „Degėsio dangavos čėsnės“ ar obuolių pyragų šventės būtų užsikrėtęs ar susirgęs bent vienas žiūrovas. Turime vilties, kad kitaip ir šiemet nebus.

Susitikti visiems kaip artimiesiems, išsiilgusiems vieniems kitų, pasidžiaugti pirmuoju festivalio koncertu, pasisemti gerų emocijų kvietė Evelinos ir Gyčio Šimelionių šeimos duetas. Evelina ir Gytis – jauni ir kūrybingai pašėlę teatro profesionalai: dainuojantys, vaidinantys, kuriantys, grojantys, režisuojantys, televizijos projekto „Du balsai – viena širdis“ dalyviai. Beje, Evelina – garsiojo kino ir teatro aktoriaus Arūno Storpirščio dukra, tikėtina, paveldėjusi aktorinio meistriškumo genus iš tėčio. Muzikinis Šimelionių duetas į koncertą atvyko su mažosiomis atžalomis, kurios visai neblaškė ir netrukdė, buvo miela stebėti šeimos darnumą, pagarbą ir meilę vieni kitiems.

„Muzikos malūno“ atidarymo koncerte festivalio meno vadovas, kunigas Mindaugas Žilinskis kalbėjo, kad tądien vienu šūviu bus nušauti net keturi zuikiai. „Atidarome pirmąjį vaikų kambarį Saugose, kuriame vaikai galės užsiimti jiems tinkama veikla, o suaugusieji galės netrukdomi melstis, dalyvauti susirinkimuose ar klausytis koncerto. Antrasis zuikis – Kintų vaikų piešinių paroda. Trečiasis – saugiškės Julijos Jauniuvienės šiaudinių sodų parodos „Kad šiaudas atgytų“ atidarymas po bažnyčios skliautais, kuri veiks visą vasarą. Ir ketvirtasis – pirmasis šeštojo „Muzikos malūno“ festivalio koncertas“, – sakė M. Žilinskis.

Atidarydama parodą, Julija minėjo, kad tai ketvirtoji jos paroda. Sodų rišimas jai ne tik saviraiška, bet ir meditacija, galimybė pabūti su savimi, prisidėti prie tradicijų puoselėjimo.
Valanda klausantis Evelinos ir Gyčio atliekamų dainų tirpte ištirpo, o nuoširdus bendravimas su klausytojais nuolat palydėtas plojimais.

Festivalio globėja Dalia Rudienė padėkojo dalyviams ir klausytojams, pasidžiaugė, kad jie taip gausiai susirinko. Ji tikino neabejojanti, kad gera nuotaika ir nepamirštamos emocijos garantuotos visiems, nusprendusiems turiningai praleisti festivalio popietes ar vakarus po šeštus metus besisukančio „Muzikos malūno“ sparnais.