Velykos vėl bus kitokios: karantinas pratęstas iki pat gegužės pradžios, visoje Lietuvoje bus atnaujinti judėjimo ribojimai

Dėl augančio susirgimų COVID-19 infekcija skaičiaus ir Lietuvoje plintančių koronaviruso mutacijų Vyriausybė penktadienį nusprendė karantiną pratęsti dar mėnesiui iki pat gegužės pradžios, o kartu iki balandžio 6 dienos visoje šalyje atnaujinti ir judėjimo ribojimai tarp savivaldybių.

Kas keičiasi?

Judėjimo ribojimai. Nuo šio šeštadienio iki balandžio 6 dienos vėl ribojamas asmenų judėjimas tarp visų Lietuvos savivaldybių. Kaip ir ankstesnių ribojimų metu, bus galima judėti tarp žiedinių savivaldybių ir didmiesčių, vykti darbo reikalais, keliauti į oro ir jūrų uostus bei autobusų stotis ar iš jų ir dėl kitų svarbių priežasčių. „Atrodys taip, kaip atrodė ir per Kalėdas, ir kaip per savaitgalius atrodo (judėjimo ribojimų kontrolė, – aut.past.).

Mūsų institucijos, policija, taip pat ir tos institucijos, kurios talkina policijai – šauliai ar kitos pajėgos – tiesiog klaus žmonių, judančių iš vienos savivaldybės į kitą, kokiu tikslu yra judėjimas. Jeigu tai yra svarbi priežastis, žinoma, judėti bus leidžiama, o tiems, kurie tokių priežasčių neturi, labai rekomenduočiau likti savo namų savivaldybėje“, – ragino I.Šimonytė.

Karantinas. Kartu Vyriausybė dar kartą pratęsė karantino režimą, kuris tęsis iki balandžio 30 dienos 24 valandos.  Antras visuotinis karantinas šalyje įvestas pernai lapkričio 7 dieną.