Ventės rage karaliauja šernas: sekioja ledus valgančius vaikus

Ventės rage antra savaitė karaliauja suaugęs šernas. Žvėris taip įsijautė, kad nuėdė ornitologų žirnius, išrausė gėlynus, iškasė bulves. Ir nors visa tai kol kas atrodo lyg pokštas, baiminamasi, kad žmonių nebijantis knyslys gali kelti ir pavojų. Ypač vaikams, kurie šį nori ledais maitinti.

Suaugęs patinas jau trečiadienį tris kartus apėjo Ventės rago ornitologijos stotį tarsi šeimininkas. Žmonių nesibaimina, ledus ir riestainius valgančius vaikus sekioja iš paskos. Šernas iškniso ir pievelę ties parduotuve ir automobilių aikštele.

„Dirba žemę, gal sukasa lysves, kad parduotuvės šeimininkams nebereikėtų“, – juokavo šerną įamžinęs ornitologijos stoties vadovas Vytautas Jusys. Tas pats šernas, kuris, kaip manoma, yra praėjusių metų vados ir sveria apie 50 kilogramų, nuėdė ornitologų pasėtus žirnius. Įsisuko į kaimynystėje gyvenančių žmonių bulves.

Kai krante prailgsta – nuplaukia iki nedidelės salelės mariose. Kiek pailsėjęs, pavaikštinėjęs, vėl grįžta. Tačiau, kaip teigė V.Jusys, nerimo dėl miško žvėries vis tiek yra. „Jis, atrodo, visai nebijo žmonių. Gali prisiartinti visai šalia. Vaikai bando maitinti jį ledais. Tai nėra gerai. Iki pirmos nelaimės. Ėda ir nukritusias „barankas“, sekioja žmones“, – pasakojo V.Jusys.

Apie miško žvėrį buvo informuoti ir medžiotojai.

15min.lt inf.