Ventės rage – tradicinės paukščių palydėtuvės

Šeštadienio rytą Ventės rage rinkosi paukščių stebėjimo entuziastai. Čia visą savo gyvenimą praleido gamtos patriarchas, Ventės rago karalius, šviesaus atminimo ornitologas Leonas Jezerskas.

Tarptautinė paukščių apsaugos organizacija „BirdLife International“ jau 27-ąjį kartą kvietė į tarptautines paukščių palydas. Lietuvoje šis renginys vyko 26 kartą.

Ventės rage, dar gerokai prieš aušrą – nuo 7 valandos pradėjo rinktis paukščių mylėtojai. Iš viso renginyje apsilankė apie 200 žmonių. Šiemet paukščiai skaičiuoti 40-yje Europos šalių, vienos valstybės net lyginasi su kitomis, stebi kiek kuri suskaičiuos. Lietuva visada yra pirmame dešimtuke Europoje, nes čia yra vietų, kur migracija itin gerai išreikšta. Pajūryje yra kur kas didesni migracijos srautai nei kur nors žemyne – Baltarusijoje, Čekijoje.

Pasak Nemuno deltos regioninio parko direkcijos ekologo Povilo Bagdono, susirinkusieji skaičiavo išskrendančius, mokėsi atskirti paukščių rūšis girdėdami balsus. Viso suskaičiuota 7970 sparnuočių. Gausiausiai skrido paprastieji kikiliai – 5762, skaitlingi buvo ir alksninukių būriai – 1029, gausu ir mėlynųjų zylių – 425.

Renginio metu grupės lankytojų pamatė Kintų žuvininkystės tvenkinius, Mingės pievas, Krokų lanką, kur pasitiko būriai įvairių ančių, savo didybę demonstravo jūriniai ereliai.

NDRP ekologas Robertas sakė, jog Kintų žuvininkystės tvenkiniuose kiekvieną rudenį, priklausomai nuo vandens lygio atskiros paukščių rūšys atskrenda į puotą. Šįkart stebėtojus džiugino jūrinių erelių peštynės dėl laimikio. Paukščių stebėjimo entuziastai ieškojo tūkstantinio būrio pilkųjų žąsų, bet aptiko tik didžiųjų ančių būrius keliuose tvenkiniuose. Nepavyko pamatyti iš apžvalgos bokštelio ir žąsų Krokų Lankoje, ten buvo tuščia, užtat stebėti sklandantys jūriniai ereliai virš Minijos miško.